Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3275

Jak wygląda sytuacja na rzekach w gminie Czechowice-Dziedzice?

Tydzień temu przedstawiliśmy Państwu artykuł na temat trudnej sytuacji na rzekach w gminie Czechowice-Dziedzice. Czy po weekendowych opadach poziom wody wzrósł? Niestety, w naszej gminie na rzekach nadal panuje strefa stanów niskich. Przedstawiamy szczegółowe dane.

10 lat po wielkiej wodzie. Jak wygląda sytuacja z rzekami? - 16.04.2020
Jak wygląda sytuacja na rzekach w gminie Czechowice-Dziedzice? · fot. mp / czecho.pl


  • Wodowskaz na rzece Wapienica na Podkępiu wskazuje, że aktualny stan wody wynosi 220 centymetrów - jest to spadek względem 20 kwietnia o 1 centymetr.
  • Na rzece Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach również panuje niski stan wody - 190 cm, co jest spadkiem o 2 cm.
  • Na Białej, na granicy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny, stan wody wynosi 100 cm, co również jest spadkiem o 2 cm.
  • W Zabrzegu na Wiśle stan wody wynosi 175 centymetrów - bez zmian przy czym należy zaznaczyć, że stacja wodowskazowa położona jest poniżej zbiornika.


Powyższe stany wody zostały zmierzone w poniedziałek, 27 kwietnia około godziny 7.30.

Czy w tym tygodniu sytuacja na rzekach w gminie się poprawi? Jest taka nadzieja. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że od środy, 29 kwietnia praktycznie codziennie w Czechowicach-Dziedzicach i okolicy codziennie będą nam towarzyszyły opady deszczu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.