Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2398

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Butelki życia"

Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Butelki życia". Na czym ona polega? Zbieraj w swoim domu wodę (z porannej toalety, mycia warzyw czy naczyń, ale środkami ekologicznymi itd.), przelej ją do butelki/butelek i podlej wybraną przez siebie roślinę. Możesz wybrać i podlewać jedno drzewo w mijanym przez ciebie parku, którym zaopiekujesz się w czasie suszy.

fundacja arka, ekologia, butelki życia
Fundacja ekologiczna "Arka" zaprasza do akcji "Butelki życia" · fot. Fundacja Arka


Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób. http://www.zielonareka.pl

- To proste działanie uczy nas szacunki do wody, bez której przecież nie ma życia. Stąd nazwa naszej akcji. Możemy także opiekując się wybranym przez siebie drzewem, krzewem doświadczyć głębokich zmian w naszym stosunku do otaczającej przyrody. Praktycznie każdego lata wykorzystuję wodę szarą do podlewania naszego ogrodu. Pomimo, iż gromadzimy deszczówkę w trzech zbiornikach to i tak są momenty, że jej brakuje - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Fundacja "Arka" zaprasza do tej niewielkiej, która odbywa się na fanpage’u Zielonej Ręki. - W komentarzu pod specjalnym postem dodaj zdjęcia podlewanych prze siebie roślin. Napisz także jak oszczędzasz wodę na co dzień - zachęcają organizatorzy akcji.

Najciekawsze relacje fundacja nagrodzi torbami z grafiką akcji, w których później można nosić swoje Butelki Życia.

Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk.

Dlatego Fundacja ekologiczna ARKA zamierza nadal w roku 2020 prowadzić akcję edukacyjną, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

- W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach - tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie http://www.zielonareka.pl

Szkoły nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały m.in do akcji Łapmy wodę na stronie http://www.zielonareka.pl

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

mp / czecho.pl

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.