czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 3492

Poprawiła się sytuacja hydrologiczna w gminie

Po opadach deszczu w długi weekend majowy nieco poprawiła się sytuacja hydrologiczna w gminie Czechowice-Dziedzice. Stan wód w rzekach poprawił się o kilka centymetrów, jednak są one nadal w strefie stanów niskich.

10 lat po wielkiej wodzie. Jak wygląda sytuacja z rzekami? - 16.04.2020
Poprawiła się sytuacja hydrologiczna w gminie · fot. mp / czecho.pl


  • Wodowskaz na rzece Wapienica na Podkępiu wskazuje, że aktualny stan wody wynosi 226 centymetrów - jest to wzrost względem 27 kwietnia o 6 centymetrów.
  • Na rzece Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach również panuje niski stan wody - 196 cm, co jest wzrostem o 6 cm.
  • Na Białej, na granicy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny, stan wody wynosi 105 cm, co jest wzrostem o 5 cm.
  • W Zabrzegu na Wiśle stan wody wynosi 175 centymetrów - bez zmian przy czym należy zaznaczyć, że stacja wodowskazowa położona jest poniżej zbiornika.


Powyższe stany wody zostały zmierzone w poniedziałek, 4 maja około godziny 6.10.

IMGW-PIB wprowadziło od 1 maja nowy typ bezstopniowego ostrzeżenia hydrologicznego - ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną. Ostrzeżenie takie zostanie wydane w przypadku nieosiągania lub przewidywanego nieosiągnięcia umownego przepływu granicznego (SNQ) przez aktualne wartości przepływu w co najmniej 3 sąsiednich i wybranych zlewniach monitorowanych przez IMGW-PIB w umownym okresie (10 dni). Kiedy zobaczymy ikonę "Susza Alert" wraz z informacją, będzie ona niestety informowała o zagrożeniu związanym ze złą sytuacją hydrologiczną, w kontekście suszy. Na Śląsku do tej pory (poniedziałek, 4 maja godzina 10.30) IMGW wydało ostrzeżenie przed suszą w zlewnicach Liswarty oraz Warty Górnej - są to tereny na północnych skrawkach województwa Śląskiego.

mp / czecho.pl, źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.