czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 8848

W PG Silesia brak nowych zakażeń koronawirusem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W czwartek, 7 maja poinformowaliśmy Państwa o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika PG Silesia. Mamy dobre wiadomości - po piątkowych badaniach załogi kopalni za pomocą wymazobusa okazało się, że to jedyny przypadek zakażenia koronawirusem w czechowickim zakładzie.

Dlaczego sytuacja w PG Silesia wygląda inaczej, niż w innych śląskich kopalniach, gdzie odnotowuje się bardzo liczne zachorowania na COVID-19? Jak przekazała nam Małgorzata Bajer, rzecznik kopalni, wszystko dzięki dyscyplinie, jaką wykazał się górnik zakażony koronawirusem. Pracownik ten od razu po zobaczeniu u siebie objawów poinformował o tym kierownictwo i poddał się badaniom. Poinformował również pracodawcę o tym, z kim miał ostatni kontakt 28 kwietnia, kiedy to po raz ostatni pojawił się w pracy. Pięciu pracowników kopalni, których wskazał, od razu zostało wysłanych na kwarantannę, która kończy im się w najbliższą środę, 13 maja.

Ponadto warto zauważyć, że PG Silesia już w marcu, na początku epidemii, wdrożyła specjalne procedury mające uchronić górników przed zachorowaniem na COVID-19. Na Bramie Głównej zakładu zamontowano system termowizyjnego pomiaru temperatury. Na terenie kopalni zainstalowano dozowniki ze środkami odkażającymi i antybakteryjnymi. Dodatkowo, w miarę możliwości, w PG Silesia umożliwiono pracę zdalną. Zwraca się również pracownikom uwagę na kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj