czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 906

Czółenka - poprawna pielęgnacja i przechowywanie eleganckich butów

Materiał partnera:

W końcu udało Ci się znaleźć wymarzone czółenka i duma rozpiera Cię za każdym razem, kiedy je nosisz, ale obawiasz się, że mogą się szybko zniszczyć? Nawet najlepsze buty nie będą wieczne, ale odpowiednia pielęgnacja przedłuży ich życie.

Czółenka - poprawna pielęgnacja i przechowywanie eleganckich butów


Czółenka - buty, które po prostu musisz miećCzółenka to jedne z najbardziej kobiecych butów. Dodają centymetrów, czynią sylwetkę atrakcyjniejszą, a przede wszystkim optycznie szczuplejszą, a dodatkowo są w stanie mocno wpłynąć na samopoczucie poprzez dodawanie pewności siebie. Czółenka można nosić zarówno do sukienek, jak i do spódnic czy spodni, a duży wybór sprawia, że każda kolekcja obuwnicza może być inna, a jednocześnie doskonale dopasowana do własnego stylu. Czółenka jakich wiele na 7buty.pl/lasocki/damskie/czolenka nosimy zwykle w formalnych sytuacjach - do pracy, na przyjęcia czy podczas wizyt w urzędach, sądach, szkołach lub innych instytucjach. Wiele kobiet nosi czółenka też na co dzień - nie z konieczności, a z potrzeby i dla zagwarantowania sobie nienagannego stylu.

Sposobów dbania o buty jest wiele. Jedni stosują naturalne metody takie jak czyszczenie szarym mydłem, inni zaopatrują się w specjalne - często drogie - preparaty do czyszczenia konkretnych rodzajów obuwia. Zawsze warto kierować się zaleceniami producenta i wybierać polecane przez niego metody czyszczenia, a jeśli takich zaleceń nie ma, musi wystarczyć zdroworozsądkowe podejście i znajomość kilku najważniejszych zasad.

Czółenka - jak je czyścić, by nie zniszczyć butów?Czółenka z 7buty.pl/damskie/czolenka będą dobrze spełniały swoją funkcję tylko wtedy, kiedy będą zadbane. Żadne buty nie będą wyglądały nienagannie - nawet te najdroższe - jeśli o nie odpowiednio nie zadbasz. Najważniejsze jest czyszczenie, a to trzeba dopasować do materiału wykonania butów. Czółenka ze sztucznej skóry możesz czyścić przy użyciu ściereczki nasączonej w wodzie z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Buty wykonane z odpornego materiału można nawet czyścić delikatnie szczoteczką do paznokci. Większej uwagi wymagają jednak czółenka ze skóry naturalnej. Porządne skórzane buty są drogie, więc trzeba im poświęcić więcej uwagi, by nie okazało się, że szybko musisz kupić nowe. Co prawda zakup czółenek nie jest trudny, bo można je łatwo porównać i zamówić przez internet, ale jednak mocno "uderza" po kieszeni, więc jeśli tylko możesz, dbaj o swoje buty, a będą Ci służyły doskonale przez długi czas.

Skórzane obuwie czyść przy pomocy specjalnych preparatów do tego przeznaczonych i zwróć szczególną uwagę na ewentualne tłuste zabrudzenia, bo mogą na stałe przebarwić skórę. Zabrudzenia z tłuszczu trzeba usunąć od razu po tym, jak powstają - nawet pół godziny zwłoki może doprowadzić do trwałego uszkodzenia butów i często - jak na złość - w najbardziej widocznej części.

Suszenie przemoczonych czółenekButy z reguły nie lubią wody - może z wyjątkiem kaloszy i specjalnych butów woderów. Czółenka wykonane ze sztucznej skóry mogą się pod wpływem wody rozkleić, natomiast buty wykonane z naturalnej skóry dodatkowo nieestetycznie się pomarszczą i będą nadawać wyłącznie do wyrzucenia. Przemoczone buty trzeba skutecznie wysuszyć, ale suszenie powinno być jednocześnie dość powolne, by materiał nie kurczył się nadmiernie. Lepiej nie robić tego w pobliżu gorącego kaloryfera ani otwartego źródła ognia. Dobry efekt może przynieść użycie specjalnej suszarki do obuwia, ale jednocześnie nie należy jej ustawiać na maksymalną moc. Najlepiej suszyć czółenka w temperaturze nie większej niż 40-50 stopni Celsjusza, a jeśli suszarka do butów ma funkcję regulacji temperatury, to skłaniamy się raczej w stronę tej dolnej granicy temperatury. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak suszenie butów w przewiewnym miejscu i ich jednoczesna ochrona przed promieniami słońca. Wystawienie butów na rozżarzony słońcem balkon nie jest dobrym rozwiązaniem, ale ustawienie ich na balkonie od strony zachodniej lub wschodniej już jak najbardziej.

Przechowywanie czółenek - gdzie i w jakich warunkach?Czółenka takiej jak z inspiracjemodowe.pl/czolenka należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej - najlepiej w szafie, ale zanim tam trafią, dobrze jest je wypełnić gazetami lub folią albo umieścić w obuwiu prawidła. Dzięki zastosowaniu wypełnienia buty nie będą się odkształcać. Wypełnione czółenka umieszczamy w oryginalnym opakowaniu lub specjalnym organizerze do przechowywania butów i oznaczamy pudełko w taki sposób, by wiedzieć, co się w nim znajduje. Do przechowywania najlepiej sprawdzają się przezroczyste organizery z tworzywa, dlatego, że doskonale widać ich zawartość i znalezienie odpowiednich butów nie stanowi problemu.