czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 1994

Darmowa telewizja mobilna - czy jest bezpieczna?

Materiał partnera:

Dziś te same kanały, co w telewizorze można odbierać także na swoim smartfonie, tablecie, laptopie czy komputerze stacjonarnym. Taką możliwość daje telewizja internetowa. W Polsce dostęp do niej oferuje kilku operatorów. Wielu osobom nadal jednak telewizja na telefonach komórkowych kojarzy się z wysokimi opłatami abonamentowymi lub opłatami jednorazowymi. Decydują się więc na korzystanie z darmowej telewizji mobilnej. Czy ta opcja jest bezpieczna, a może lepiej wykupić abonament?

Darmowa telewizja mobilna - czy jest bezpieczna?


Jakie możliwości daje TV mobilna?Telewizja mobilna umożliwia oglądanie programów telewizyjnych na urządzeniach przenośnych. Można z niej korzystać na telefonie, smartfonie, tablecie, laptopie, komputerze stacjonarnym, a także tradycyjnym odbiorniku telewizyjnym. Możliwości, jakie daje TV mobilna, pozwalają ulubione filmy, seriale i programy oglądać w dowolny miejscu, o dowolnym czasie i to w wysokiej jakości. Dodatkowo, korzystając z takich ofert, jak Horizon Go od UPC, można liczyć na dodatkowe korzyści, np. funkcje zdalnego nagrywania, seriali i filmów na żądanie, usługi Replay TV.

Telewizja mobilna - morze możliwościTelewizja mobilna w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Jej użytkownicy doceniają ją przede wszystkim za szeroki dostęp do treści o różnej tematyce. Z telewizji mobilnej zadowoleni będą zarówno fani sportu, jak i serialomaniacy czy osoby lubiące być na bieżąco z nowościami kinematografii. TV mobilna dostarcza także rozrywkę najmłodszym widzom. Dostęp do programów jest niezwykle szeroki. W przypadku usługi Horizon Go otrzymuje się dostęp do ponad 130 kanałów, z czego aż 110 można oglądać poza domem.

Ile kosztuje telewizja mobilna?Jednym z mitów jest, że telewizja mobilna z legalnego źródła nie należy do najtańszych. Wiele osób uważa, że miesięczne abonamenty są bardzo drogie i szuka alternatywnego rozwiązania. W ten sposób trafia na darmowe telewizje online. Dostępne są w sieci. Kuszą tym, że za oglądanie filmów i seriali na telefonie czy laptopie nie trzeba płacić, a programy można oglądać na żywo. Brak opłat, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjny, to w praktyce może się jednak źle skończyć. Nie warto więc ryzykować, szczególnie mając na uwadze niewielki koszt telewizji mobilnej. Cena pakietów TV na telefon zaczyna się już od 9,99 złotych. Za niecałe 10 złotych Horizon Go można między innymi wykupić pakiet My Prime. W równie niskich cenach dostępny jest pakiet Cinemax, Filmbox czy Filmklub.

Darmowa telewizja w Internecie - co można oglądać?Pozornie darmowa telewizja na telefon daje takie same możliwości, jak ta płatna. Dokładniej przyglądając się jej możliwościom, można zauważyć, że do zaoferowania ma o wiele mniej. Przede wszystkim, korzystając z opcji darmowej, otrzymuje się dostęp do mniejszej ilości kanałów. W przypadku Horizon Go można cieszyć się nawet 130 kanałami, darmowa TV mobilna umożliwia oglądanie tylko 30 kanałów. Co więcej, zazwyczaj są to kanały ogólne. Dla fanów sportowych wrażeń, filmów dokumentalnych, programów przyrodniczych czy historycznych darmowa telewizja mobilna nie jest więc atrakcyjna. O wiele lepiej prezentuje się oferta płatna, która pozwala dobierać programy do swoich zainteresowań. Oferta bezpłatnej TV mobilnej nie zadowala też wielu rodziców, którzy nie mogą np. skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej, aby chronić pociechy przed nieodpowiednimi treściami.

Darmowa telewizja mobilna - czy jest bezpieczna?W Internecie jest wiele platform oferujących darmowy dostęp do kanałów telewizyjnych. Jednak oprócz kilku serwisów, tak naprawdę większość działa nielegalnie. Dla użytkownika oznacza to spore problemy przy korzystaniu z nich. Dlaczego? Ponieważ pirackie transmisje internetowe często są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Wykorzystując różnego rodzaju wtyczki i dodatki (które trzeba zainstalować, aby oglądać telewizję mobilną za darmo), wykradają dane, wykorzystując komputery do kopania wirtualnych walut, obniżając wydajność sprzętu. Szczególną ostrożność należy zachować przy darmowych TV internetowych, które wymagają wysłania SMS-a w celu odblokowania bezpłatnej transmisji. Zazwyczaj oznacza to zapisanie się do płatnej subskrypcji, która jest droższa niż wykupienie konta w renomowanej telewizji internetowej.