czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 14739

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w PG Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w PG Silesia - przekazała naszemu portalowi Małgorzata Bajer, rzecznik czechowickiego zakładu.

Jak dowiedział się portal czecho.pl, drugi górnik, który został zakażony koronawirusem pojawił się ostatni raz w pracy w czwartek, 7 maja. Wymaz pobrano mu w poniedziałek, 11 maja w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a o wyniku pozytywnym dowiedział się on w środę, 13 maja. Obecnie pracownik ten przebywa w izolacji domowej razem ze swoją rodziną. 15 innych osób, które miały kontakt z zakażonym przebywa obecnie na kwarantannie.

Warto podkreślić, że 8 maja pod PG Silesia stanął wymazobus, który pobierał próbki od pracowników czechowickiej kopalni. Jak powiedziała nam Małgorzata Bajer pobrano 105 próbek - wszystkie miały wynik negatywny. Ilość wymazów została ustalona ze służbami epidemiologicznymi.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w PG Silesia informowaliśmy w czwartek, 7 maja. Warto podkreślić, ze dwaj górnicy z czechowickiego zakładu, którzy zostali zakażeni koronawirusem, nie mieli ze sobą kontaktu - byli to pracownicy z różnych brygad.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj