czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 6988

Przy Legionów powstały nowe mieszkania komunalne

Osiem lokali komunalnych o łącznej powierzchni przeszło 300 metrów kwadratowych powstało w budynku przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja została realizowana przez Administrację Zasobów Komunalnych przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych, dzięki czemu gminie udało się oszczędzić przeszło pół miliona złotych.

nowe mieszkania socjalne, legionów 59
Nowopowstałe mieszkania socjalne powstały w budynku przy Legionów · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zadanie pod nazwą "Zmiana sposobu użytkowania budynków byłego Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - przebudowa budynku A na cele mieszkalnictwa komunalnego etap II", obejmowało wykonanie prac budowalnych polegających na gruntownej przebudowie budynku. Przebudowa wymagała znacznego zakresu prac, ponieważ wiązała się ze zmianą sposobu użytkowania części obiektu, w którym w miejscu dawnych sal lekcyjnych powstały mieszkania - niewielkie, ale funkcjonalne i wygodne, z kuchniami i łazienkami.

W wyniku przebudowy budynku powstało osiem takich lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 301,57 m2 wraz powierzchniami przynależnymi. Wykonano kompleksowy remont pomieszczeń, w tym wymieniono wszystkie instalacje, dostosowując pomieszczenia do nowych potrzeb. Dostępność dla osób niepełnosprawnych - w poziomie parteru - zapewniła pochylnia zewnętrzna.

Kuchnie wyposażone są w zabudowę kuchenną (meblową), kuchenkę elektryczną i zlewozmywak. Łazienki wyposażone są w umywalkę, kabinę prysznicową, WC i ściany licowane płytkami. Każde mieszkanie ma dostęp do telewizji naziemnej, bądź satelitarnej oraz łącza internetowego. Budynek posiada instalację domofonową oraz oświetlenie LED z czujnikami ruchu. Ponieważ obiekt ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków, wykonano tylko tynki termoizolacyjne, bez docieplenia styropianem.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 1 185 827,43 zł. Zadanie zostało zrealizowane z udziałem wsparcia finansowego z Banku Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu wspierającego m. in. tworzenie lokali mieszkalnych na wynajem. Dzięki temu gmina zyskała wsparcie w wysokości 533 622,34 zł, co stanowi 45 procent całego przedsięwzięcia. Inwestycja została niedawno ostatecznie rozliczona, a siedem mieszkań zostało już zasiedlonych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.