czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 3602

3,3 miliona złotych mniej w kasie miasta ze względu na epidemię

Aż 3,3 miliona złotych mniej wpłacili podatnicy do kasy miasta w kwietniu 2020 roku - poinformował na sesji Rady Miejskiej we wtorek, 26 maja burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut. Powód? Epidemia koronawirusa oraz przesunięcie zobowiązań podatkowych.

Zmniejszenie wpływów do budżetu miasta odnotowano już w marcu - zmniejszyły się one wtedy o 400 tysięcy złotych. Jednak dużo większe tąpnięcie odnotowano w kwietniu - wtedy wpływy z PIT obniżyły się o 2,2 milionów złotych, a z tytułu CIT 1,1 miliona złotych.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, zwrócił uwagę, że ubytek spowodowany może być przesunięciem zobowiązań podatkowych przez podatników.

Czy samorząd korzysta z rozwiązań tak zwanej "tarczy antykryzysowej"? Burmistrz Czechowic-Dziedzic poinformował, że miasto wykorzystało rozwiązanie, w którym przesunięte jest wpłacanie składek ZUS.

- Na dzień dzisiejszy nie ma żadnej rzeczywistej pomocy finansowej ze strony rządu, która mogłaby nam zrekompensować utracone dochody - zwrócił uwagę Marian Błachut. - Na bieżąco informujemy, ślemy pisma i stanowiska. Jedyną rzeczą, jaką od strony finansowej przygotował rząd, to możliwość zwiększenia zadłużania się - dodał.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.