czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 1992

Gmina wzbogaciła się o siedem nowych pomników przyrody

Gmina Czechowice-Dziedzice wzbogaciła się o siedem nowych pomników przyrody. Zadecydowała o tym Rada Miejska na sesji we wtorek, 26 maja.Pomnikami przyrody zostały dęby szypułkowe, które znajdują się na terenie Czechowic-Dziedzic (przy ulicach Pasieki, Cichy Kącik), Ligoty (przy ulicy Koło) oraz Zabrzega (ulica Do Zapory).

Szczególnym celem ochrony jest zachowanie drzew ze względów przyrodniczych, krajobrazowych oraz historycznych. W stosunku do ustanawianych pomników przyrody zakazuje się ich niszczenia, uszkadzania lub przekształcania; wykonywania prac ziemnych trwale przekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwsztormowym lub przeciwpowodziowym albo budową, odbudową, utrzymywaniem, remontem lub naprawą urządzeń wodnych; uszkadzania i zanieczyszczania gleby; umieszczania tablic reklamowych.

Drzewa, które zostały wpisane do rejestru pomników przyrody będą stale monitorowane w zakresie ich zdrowia. Ponadto drzewa te będą stale pielęgnowane.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.