czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 8622

Jedno potwierdzone zakażenie koronawirusem w Walcowni Metali

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W minionych dniach w sieci pojawiły się plotki o kolejnym, po PG Silesia oraz spółce Kontakt Simon, ognisku zakażeń koronawirusem w naszej gminie - miał nim być zakład Walcowni Metali "Dziedzice". Jak przekazano nam w spółce - jest to fake news.

- Na dzisiaj jeden pracownik ma potwierdzony dodatni wynik zakażenia COVID-19, a dwunastu, którzy mieli z nim kontakt przebywa na kwarantannie. Źródłem zakażenia pracownika była osoba spoza powiatu bielskiego - przekazano nam w czechowickiej spółce.

- W trosce o zdrowie i życie pracowników oraz osób przebywających na terenie Spółki w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID-19 Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. już od 9 marca bieżącego roku wprowadziła szereg z tym związanych działań zabezpieczających - dodaje firma w przesłanym portalowi czecho.pl komuniakcie.

- Pracownicy i inne osoby przebywające na terenie Spółki mają zapewniony ciągły dostęp do środków dezynfekujących. Firma zapewniła pracownikom nieodpłatnie maseczki wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem oraz dostęp do maseczek jednorazowych, przyłbic i rękawic ochronnych. Wszyscy pracownicy i osoby wchodzące na teren Zakładu mają mierzoną temperaturę ciała - powiedziano nam w zakładzie.

Walcownia Metali "Dziedzice" skróciła i przeorganizowała czas pracy tak, aby pracownicy z poszczególnych zmian mieli ograniczony kontakt do minimum. Wszystkie pomieszczenia sanitarne, tj. łaźnie, szatnie i toalety są codziennie dezynfekowane z użyciem specjalistycznego sprzętu.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj