czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 996

Bielski ZUS wypłacił do tej pory 35,6 mln złotych postojowego

Dzisiaj, 29 maja, ponad 2 tysiące klientów bielskiego oddziału otrzymało świadczenie postojowe. W sumie w województwie śląskim taki przelew trafi do 12,5 osób na kwotę bliską 23 mln zł . Od połowy kwietnia śląskie oddziały ZUS zrealizowały 105 tysięcy wypłat świadczeń postojowych w łącznej wysokości 207 mln zł.

Pieniądze trafiają zarówno do przedsiębiorców, jak i osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych. ZUS wypłaca już kolejne postojowe dla osób, które wystąpiły o świadczenie kolejny raz. Świadczenia postojowe są wypłacane od 15 kwietnia. W województwie śląskim zrealizowano od 15 kwietnia do 29 maja 105 363 wypłat świadczeń postojowych o łącznej kwocie 207 019 416. Do teraz bielski ZUS zrealizował 17 958 wypłat świadczeń postojowych w łącznej wysokości 35,6 mln zł. 29 maja na konta 2107 klientów bielskiego ZUS wpłynie prawie 4 mln zł.

- Pracownicy ZUS wykonują gigantyczną pracę, bo wniosków cały czas przybywa i są to nie tylko te dotyczące wypłaty świadczeń postojowych, ale także innych form wsparcia udzielanego przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzowej. Trzeba pamiętać o tym, że równocześnie realizowane są także inne zadania, którymi dotychczas zajmowała się nasza instytucja. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czeka na informację z ZUS. Wydłużenie obsługi wniosku często spowodowane jest niekompletną dokumentacją, albo błędami we wnioskach, które trzeba sprawdzić, wyjaśnić ze świadczeniobiorcą, czy płatnikiem. Chcę jednak zapewnić, że przez cały czas pracujemy na najwyższych obrotach, by jak najszybciej i zgodnie z przepisami rozpatrzyć wpływające dokumenty - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Wnioski o świadczenie postojowe mogą być złożone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. Świadczenie można otrzymać maksymalnie trzy razy. Kolejna wypłata postojowego nastąpi nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.

Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z postojowego, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS. Na stronie www.zus.pl i na portalu PUE ZUS są nowe, zaktualizowane wnioski.

mp / czecho.pl, źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.