czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 2929

Uwaga na intensywne deszcze, może dochodzić do podtopień

Za nami:

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie informuje o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm - informuje Monika Kaseja, synoptyk IMGW-PIB.

- W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy oraz Soły (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych ciekach, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90% - informuje Anna Śmiech, dyżurny synoptyk hydrolog.

Ostrzeżenie obowiązuje od północy w sobotę, 31 maja do północy 1 czerwca.

mp / czecho.pl, źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.