czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 644

Co warto wiedzieć o bezpiecznym transporcie materaców do spania?

Materiał partnera:

Coraz więcej konsumentów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest wybór odpowiedniego materaca do spania. Decydując się na nowoczesny model materaca z górnej półki warto jednak wiedzieć, że powinien być przewożony w określony sposób. W innym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że [b]materac 140x200[/b] zostanie uszkodzony lub straci swoje funkcje. Podpowiadamy, w jaki sposób należy transportować materace i jak nie wolno tego nigdy robić.

Czy rolowanie materaca jest bezpieczne?Wielu producentów przewozi swoje materace w formie zrolowanej, ponieważ zajmują wówczas znacznie mniej miejsca. Zdaniem renomowanych firm jak Godre jest to jednak duży błąd, Rolowanie może mocno nadwyrężyć i przeciążyć materac. Poza tym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzeniu ulegną jego poszczególne elementy, na przykład formatki sprężyn. Rolowanie zaleca się jedynie w przypadku materaców nawierzchniowych, którym nic nie grozi w takiej pozycji. Również w warunkach domowych można w ten sposób swój materac 140x200 nawierzchniowy przechowywać.

Jaka pozycja jest najbezpieczniejsza dla materaca?Niezależnie od tego, jaka jest konstrukcja materaca, najlepszą dla niego pozycją jest zawsze ustawienie go na boku i przewożenie na płasko. Dzięki temu żadne elementy nie ulegają zbytniemu obciążeniu i nie ma ryzyka, że coś zostanie na materacu ustawione. W celu przewiezienia swojego materaca najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy przewozowej, która najpierw zabezpieczy go folią, a następnie przypnie pasami. Wiele sklepów internetowych, jak na przykład godre.pl transportuje materace do swoich klientów i dba o to, aby znajdowały się w odpowiedniej pozycji.

Jak przygotować materac do transportu?Warto pamiętać o tym, że materace bardzo nie lubią wilgoci. W takim środowisku szybko namnażają się bakterie i grzyby, które mogą być dla nas szkodliwe. Aby bezpiecznie przenieść lub przewieźć materac, najlepiej jest zabezpieczyć go folią. W ten sposób materac nie zostanie również przypadkowo zabrudzony lub poplamiony. Folie w dużych rozmiarach można bez trudu zakupić na przykład w markecie budowlanym.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.