czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2007
  • wyświetleń: 1962

Lekarze przystąpili do strajku

Pięćdziesiąt szpitali i zakładów opieki zdrowotnej z województwa śląskiego przystąpiło w poniedziałek do bezterminowego strajku lekarzy. Największy problem dla pacjentów stanowiło zamknięcie przyszpitalnych przychodni. Jeśli jeszcze wczoraj sytuacja nie była dla chorych zbyt kłopotliwa, to z pewnością dojdzie do tego jeśli protest potrwa wiele dni. Na razie nic nie wskazuje na to, by miał się szybko zakończyć.

To strajk zarówno o podwyżki - lekarze chcą zarabiać o 5 do 7,5 tys. złotych brutto jak i reformę służby zdrowia. Chodzi o wprowadzenie istotnych zmian systemowych m.in. większego wsparcia finansowego ochrony zdrowia ze strony budżetu, ale i współpłacenia za świadczenia medyczne przez pacjentów.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

--------------------------

Specjalna infolinia dla pacjentów została uruchomiona z inicjatywy wojewody śląskiego. Infolinia działać będzie podczas strajku służby zdrowia. Pod numerami telefonu - 32-20-77-628 ( z telefonu komórkowego) oraz 0 800 119 793 i 0 800 196 006 ( z telefonu stacjonarnego), działającymi w Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody uzyskamy informacje dotyczące placówek, w których można otrzymać pomoc medyczną.

Ze względu na monitorowanie przez wojewodę śląskich placówek służby zdrowia, które przystąpiły do strajku, będzie też można przekazywać informacje o szpitalach i przychodniach, w których odmówiono pacjentom udzielenia pomocy. Listę placówek, które przystąpiły do akcji strajkowej, będziemy publikować na naszej stronie internetowej.

Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.