czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2422

Jaki typ grilla wybrać?

Materiał partnera:

Zbliża się sezon letni i długie wieczorne wieczory przy grillu. Na rynku istnieje wiele typów i często nie wiemy, który jest idealny dla nas. Poniżej znajdziesz mały poradnik i pomoc w poszukiwaniach dopasowanego do Twoich potrzeb grillu.1. Jakie istnieją rodzaje grillów?
2. Jakie są rodzaje grilla elektrycznego?
3. Jakie zalety ma grill elektryczny?
4. Co można przygotować na grillu raclette?

Linkhouse


Jakie istnieją rodzaje grillów?Najłatwiej podzielić grille na rodzaj zasilania, gdzie wyróżnia się grille węglowe, gazowe i elektryczne. Grill węglowy to najbardziej klasyczny wybór. Wsypujemy węgiel i rozpalamy go za pomocą rozpałki. Jest najtańszą opcją i nadaje jedzeniu wspaniały smak, dzięki wolnej obróbce. Minusem jest długi czas rozpalenia i rozgrzania do odpowiednej Jeśli zależy nam na grillowaniu nie tylko we własnym ogrodzie, grill węglowy będzie dobrym wyborem: lekkie modele są łatwe w transporcie, a więc idealne np. do biwakowania. Grill gazowy jest wygodnym rozwiązaniem, aby szybko przygotować potrawę na tarasie. Potrzeba tylko butli gazowej i trochę miejsca. Temperaturę można łatwo kontrolować i nie potrzebuje tyle czasu, by osiągnąć żądaną temperaturę. Dzięki niezależnym palnikom, w tym palnikom bocznym, idealnie nadaje się do gotowania kilku potraw jednocześnie w różnych temperaturach. Grill elektryczny to idealny wybór dla osób, które nie mają miejsca na balkonie i wolą przygotować potrawy w środku niezależnie od temperatury na zewnątrz. Dzięki specjalnej nieprzywierającej powierzchni można łatwo czyścić grill po każdym użyciu.

Linkhouse


Jakie są rodzaje grilla elektrycznego?Grille elektryczne przekonują coraz więcej użytkowników, ponieważ nie produkują dymu. Istnieją grille z płytą i rynienką, po której spływa tłuszcz. Innym wygodnym rodzajem jest grill stołowy i grill raclette. Ten ostatni to połączenie grilla z płytą grzejną, która znajduje się u góry. Na dole są małe patelnie, do których można włożyć wybrane składniki, komponując własną zapiekankę. Najważniejszym składnikiem jest tutaj ser, pasujący do wszystkich przepisów. Istnieją także grille elektryczne stojące, które nadają się na taras.


Jakie zalety ma grill elektryczny?Grill elektryczny jest łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy tylko podłączyć go do prądu i możemy regulować temperaturę jednym pokrętłem. Grillowanie ma charakter beztłuszczowy, ponieważ tłuszcz spływa do specjalnego pojemnika. Zapewniają także równomierne opiekanie i potrawy nie przywierają do płyty. Także czyszczenie nie przysparza dużego problemu. Grill elektryczny sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Powierzchnia grillowania posiada najczęściej w nieprzywierającą powłokę. Nie wymaga również tak dużej uwagi podczas przygotowywania potraw, ponieważ cała powierzchnia grillowania nagrzewa się równomiernie. Ograniczeniem jest wielkość grilla, nie jest on wielki, więc sprawdzi się najlepiej przy niewielkiej liczbie osób.

Linkhouse


Co można przygotować na grillu raclette?Na imprezę idealnie sprawdza się grill raclette. To nowoczesny pomysł na wspólne gotowanie, który wywodzi się ze Szwajcarii, gdzie od średniowiecza znana jest tradycja topienia sera. Przygotowanie potrawy jest szybkie i przeżycie dzieli się z innymi. Przepisów na dania raclette jest miliony, oprócz sera, możemy użyć warzyw, mięsa, kiełbasy czy ziemniaki. Spotkanie wokół raclette to ceremonia, która pozwoli obudzić nasze kubki smakowe. Najlepiej nie nakładać wielu produktów, tylko jeden na każdą patelnię. Grill raclette składa się z płyty grzejnej u góry, na której układa się większe kawałki jedzenia i małych patelni na dole z pokrojonymi warzywami i serem. Warto zwrócić uwagę na liczbę patelni w zestawie, możliwość mycia urządzenia w zmywarce czy moc grzałki. Grill daje możliwość na skomponowanie własnego dania dla każdego.