czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3734

Nowe laptopy trafią do LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i innych szkół

28 laptopów z pakietami edukacyjnego oprogramowania biurowego i specjalnymi słuchawkami trafia właśnie do szkół, prowadzonych przez Powiat Bielski. Urzędnicy pozyskali 70 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Sprzęt będzie służył uczniom i nauczycielom do nauki zdalnej.

Reklama

Laptopy
Nowe laptopy trafią do LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i innych szkół · fot. Powiat Bielski


Grant został pozyskany w ramach projektu "Zdalna Szkoła" ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Jest on odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii w związku z zakażeniami koronawirusem.

Najwięcej sprzętu trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. - Taka jest potrzeba. Rozdzielając laptopy wzięliśmy pod uwagę liczebność uczniów w szkołach, ale też fakt że oba nasze technika korzystały wcześniej z 2 dużych innych projektów, z których pozyskały taki sprzęt - mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za edukację.
Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 72,5 tys. zł.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.