czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 9 czerwca 2020
 • wyświetleń: 1342

Ranking najtańszych kredytów gotówkowych

Materiał partnera:

Potrzebując dodatkowych środków na pokrycie dowolnych wydatków, najprościej jest udać się do banku po pożyczkę. Warto jednak wcześniej sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, by przekonać się, który bank oferuje aktualnie najkorzystniejsze warunki. Dowiedz się, jak znaleźć szybko najtańszy kredyt gotówkowy bez konieczności odwiedzania biura doradcy finansowego.

Ranking najtańszych kredytów gotówkowych


Kredyt gotówkowy jest najprostszym rodzajem kredytu, o jaki można ubiegać się w banku. Klienci indywidualni mogą go zaciągnąć na dowolny cel np. na bieżące wydatki, zakup sprzętu elektronicznego, remont mieszkania, sfinansowanie wakacji, a nawet na spłatę innych zobowiązań kredytowych. Większość banków oferuje go w kwocie od 1000 do maksymalnie 200 000 zł i umożliwia rozłożenie spłaty zobowiązania na wygodne miesięczne raty przez okres nawet do 10 lat.

O atrakcyjności oferty kredytowej decydują różne czynniki, ale najważniejszym jest koszt zaciągnięcia zobowiązania. Każdemu zależy bowiem na tym, by za pożyczenie gotówki zapłacić bankowi możliwie jak najniższą cenę. A co stanowi tę "cenę"? Na całkowity koszt kredytu gotówkowego składają się najczęściej następujące elementy:

 • oprocentowanie - to od niego zależy wysokość odsetek doliczanych do każdej raty,
 • prowizja - to wynagrodzenie dla banku z tytułu udzielenia kredytu, które najczęściej liczone jest jako procent od wartości zobowiązania i rozłożone jest na miesięczne raty,
 • opłaty dodatkowe - zdarza się, że bank pobiera opłatę z tytułu rozpatrzenia wniosku lub tzw. opłatę przygotowawczą, która powiększa koszt kredytu,
 • ubezpieczenie - banki zazwyczaj nie wymagają zabezpieczenia kredytu gotówkowego, ale czasami proponują wykup ubezpieczenia spłaty zobowiązania (np. od utraty pracy, choroby lub śmierci), którego składki powiększają potem miesięczne raty,


Aby rozpoznać, który kredyt gotówkowy jest najtańszy, należałoby porównać wszystkie oferty banków według wymienionych wyżej parametrów. Na szczęście wymyślono wskaźnik ułatwiający takie porównanie. Jest nim RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która reprezentuje wszystkie koszty zaciągnięcia zobowiązania w ujęciu procentowym. Wystarczy więc porównać, jakie jest RRSO kredytów w poszczególnych bankach - powinny być to jednak kredyty o tej samej wysokości i z tym samym okresem spłaty. Najniższa wartość wskaźnika będzie wtedy miarodajnym wyznacznikiem najtańszej oferty. Właśnie na takiej zasadzie działa ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na Totalmoney.

Ranking kredytów gotówkowych - najlepsze oferty w jednym miejscuOsoby korzystające z konta osobistego mogą złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w swoim banku za pomocą bankowości elektronicznej. Takie rozwiązanie jest szybkie i proste, jednak nie zawsze się opłaca. Może się bowiem okazać, że inne banki oferują akurat atrakcyjną promocję kredytu bez prowizji lub z obniżonym oprocentowaniem, co pozwala znacznie obniżyć koszt zobowiązania i wysokość miesięcznych rat.

Przed złożeniem wniosku o finansowanie dobrze jest więc sprawdzić inne oferty i najszybciej można to zrobić za pomocą rankingu kredytów gotówkowych, jaki dostępny jest w Internecie.

W rankingu zgromadzone są w jednym miejscu wszystkie najlepsze oferty. Narzędzie to działa zazwyczaj jak kalkulator kredytowy, dlatego najtańszy kredyt gotówkowy można wyszukać według określonych parametrów. Po wpisaniu kwoty zobowiązania i okresu jego spłaty wyświetlone zostają oferty banków od razu z symulacją kosztów kredytowania oraz z wysokością RRSO.

Aktualny ranking kredytów gotówkowychJeżeli chcesz wiedzieć, gdzie najtańszy kredyt gotówkowy jest teraz dostępny, sprawdź ranking lub porównywarkę takich kredytów. Poniżej przedstawiamy namiastkę takiego narzędzia, czyli listę aktualnych ofert dostępnych w największych bankach dla przykładowego zobowiązania o wartości 5000 zł ze spłatą rozłożoną na 12 miesięcznych rat.

 • Santander - RRSO 15,99%, całkowita kwota do spłaty 5414,90 zł, miesięczna rata 451,24 zł
 • Citi Handlowy - RRSO 16,40%, całk. kwota do spłaty 5424,94 zł, miesięczna rata 452,08 zł
 • BNP Paribas - RRSO 28,57%, całk. kwota do spłaty 5716,85 zł, miesięczna rata 476,40 zł
 • Bank Millennium - RRSO 35,08%, całk. kwota do spłaty 5865,99 zł, miesięczna rata 488,83 zł
 • PKO BP - RRSO 40,07%, całk. kwota do spłaty 5973,04 zł, miesięczna rata 497,75 zł.


Zestawienie przygotowane na podstawie rankingu Totalmoney na dzień 07.06.2020 roku.

Ranking kredytów gotówkowych pomaga znaleźć najtańszą ofertę, ale nie prezentuje wszystkich warunków zaciągnięcia zobowiązania. Przed złożeniem wniosku o finansowanie warto więc dokładnie zapoznać się z treścią oferty bezpośrednio na stronie internetowej banku. Szczególnie należy zwrócić uwagę na warunki skorzystania z oferty - niektóre banki kierują bowiem swoje promocje wyłącznie do nowych klientów, albo wyłącznie tych osób, które zdecydują się skorzystać z dodatkowych usług np. z konta osobistego. Poszczególne kredyty różnią się również maksymalną kwotą, o jaką można się ubiegać, a także maksymalnym okresem spłaty.