czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2080

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych twoją drogą do przyszłości

Artykuł sponsorowany:

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w naszej szkole. Jesteśmy jedyną placówką oświatową w mieście, w której uczniowie mogą kształcić się na poziomie technikum, szkoły branżowej I stopnia oraz uzupełnić wykształcenie w bezpłatnym liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych


Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach: informatycznej, mechatronicznej, mechanicznej, logistycznej, handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz fryzjerskiej. Na terenie szkoły znajdują się nowoczesne warsztaty, w których uczniowie szkoły branżowej zdobywają umiejętności praktyczne.

Każdy uczeń może u nas znaleźć kierunek, w którym chciałby się kształcić. Pełna oferta edukacyjna dostępna jest na naszej stronie internetowej: www.zstil.eu. W nowym roku szkolnym otwieramy nowy kierunek - TECHNIK EKONOMISTA.

W naszej szkole realizowane są liczne projekty edukacyjne oraz unijne, które dają uczniom możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i rozwijania umiejętności, m.in. obsługi wózków widłowych, obsługi obrabiarek CNC, sterowników PLC, bukieciarstwa i wiele innych.

ZSTiL współpracuje z niemiecką szkołą zawodową w Bergheim i organizuje corocznie wymianę młodzieży, co sprzyja poszerzaniu wiedzy zawodowej i językowej. Realizujemy również liczne projekty Erasmus, w ramach których uczniowie mogą odbywać praktyki i staże zagraniczne.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych


Jednak szkoła to nie tylko nauka. Naszym uczniom stwarzamy możliwości realizacji pasji i marzeń poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań. Prowadzone są zajęcia SKS w różnych dyscyplinach sportowych. Młodzi sportowcy zajmują wysokie lokaty w powiatowych i wojewódzkich zawodach sportowych. W dyscyplinach indywidualnych, takich jak lekkoatletyka czy kajakarstwo, uczniowie rywalizują na arenach ogólnokrajowych i międzynarodowych.

Uczniowie o wielkim sercu i dużej wrażliwości promują wśród swoich rówieśników postawy prospołeczne, działając w Szkolnym Kole Wolontariatu i PCK. Nasza placówka aktywnie angażuje się w życie społeczności lokalnej, organizując i obsługując imprezy środowiskowe.

Nowocześnie wyposażona biblioteka szkolna z bogatym księgozbiorem oraz centrum multimedialne przyciągają uczniów o różnorodnych zainteresowaniach i zdolnościach.

Natomiast młodzi ludzie, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne lub przeżyć przygodę z muzyką, mają możliwość zostać członkiem zespołu muzycznego BIG BAND.

Na terenie szkoły znajduje się stołówka szkolna, w której uczniowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na autobus czy pociąg, odrobić zadanie oraz zjeść ciepły posiłek.

W naszej tętniącej życiem szkole nie tylko zdobędziesz ciekawy zawód, ale również urzeczywistnisz swoją kreatywność i talenty.

NIE SZUKAJ DALEKO!!!
TA SZKOŁA JEST OK!


ZAPRASZAMY

--
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych
im. Stanisława Staszica

ul. Romualda Traugutta 11
43-502 Czechowice-Dziedzice
www.zstil.eu
e-mail: zstil@zstil.eu
tel. 32 215 29 28 - centrala
tel./fax 32 215 29 27 - sekretariat dyrektora