czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6713

Po porannej ulewie nagły wzrost poziomu wody w rzekach

Po intensywnej ulewie nad ranem w środę, 24 czerwca poziom rzek w gminie Czechowice-Dziedzice mocno i nagle wzrósł. Nad ranem stan ostrzegawczy przekroczyły Wapienica na Podkępiu, Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach oraz Wisła na granicy gminy z Goczałkowicami. W mieście doszło do kilku zalań dróg.

Reklama

wapienica
Wzrost poziomu wody na Wapienicy · fot. Krzysztof / Czecho Meteo Pogoda


Nad ranem najgorsza sytuacja panowała w Wapienicy na Podkępiu, gdzie w ciągu trzech godzin poziom rzeki wzrósł tam aż o 133 centymetry, a Wapienica przekroczyła stan ostrzegawczy o 70 centymetrów. Na szczęście wzrost poziomu rzeki był tylko chwilowy i sytuacja szybko wraca do normy.

Obecnie (godzina 11.00) stan ostrzegawczy przekraczają również Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach. Tam w ciągu trzech godzin spadło około 25mm deszczu na metr kwadratowy, a poziom rzeki wzrósł aż o 125 centymetrów.

Stan ostrzegawczy panuje również w Wiśle na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic. Jednak tam sytuacja również wraca do normy - poziom rzeki systematycznie spada.

W mieście doszło do kilku zalań dróg, jak na przykład na ulicy Chmielnej, gdzie woda z okolicznych potoków zalała drogę.

chmielna
Zalanie drogi przy ulicy Chmielnej · fot. Seweryn / Bielskie Drogi

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.