Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 3912

Wody Polskie reagują na uszkodzenia przy rzece Białej

22 czerwca na portalu czecho.pl, informowaliśmy o uszkodzeniu wału przy rzece Białej w Czechowicach Południowych. Zapytaliśmy przedsiębiorstwo "Wody Polskie", co zamierza zrobić z zaistniałą sytuacją. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

biała, wał
Uszkodzony wał na rzece Biała w Czechowicach Południowych · fot. Czytelnik Damian


Jak się okazuje, temat dotyczy stanu skarpy rzeki Białej, nie wału przeciwpowodziowego, jak informował jeden z naszych czytelników. Nasyp na obszarze Czechowic Południowych uległ uszkodzeniu w czasie wezbrania wody, które miało miejsce od 18 do 28 czerwca. Na skutek silnego nurtu wód powstała wyrwa, wymagająca uzupełnienia ubytku.

- Po przejściu wód wysokich i unormowaniu stanów wód rzeki Białej, Wody Polskie odbyły wizję terenową, służącą szacowaniu strat. Takie czynności są możliwe po ustąpieniu wezbrania, gdy opadająca woda odsłania ewentualne zniszczenia. Po oględzinach w terenie Wody Polskie przystąpiły do szacowania kosztów kompleksowej naprawy, która docelowo powinna objąć także remont pobliskiego stopnia wodnego - powiedziała portalowi czecho.pl Linda Hofman, rzecznik prasowy regionalnego oddziału przedsiębiorstwa "Wody Polskie" z siedzibą w Gliwicach.

- Zabudowę wyrwy poprzedzi interwencyjne zabezpieczenie skarpy ścianką szczelną z narzutem kamiennym, które powstrzyma dalsze uszkodzenia, możliwe w czasie kolejnego ewentualnego wezbrania. Służby terenowe Wód Polskich w Gliwicach w czasie wezbrania, które miało miejsce w dniach od 18 do 28 czerwca br. pełniły stały, 24-godzinny monitoring cieków, pozostając w kontakcie z powiatowymi i wojewódzkimi centrami zarządzania kryzysowego - informuje Hofman.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.