czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 lipca 2020
  • wyświetleń: 1933

Pracownia informatyczna w nowoczesnej szkole

Materiał partnera:

Nowoczesna szkoła powinna posiadać zmodernizowaną pracownię komputerową. Istotne jest to, aby zagwarantować uczniom dostęp do nowoczesnych, a jednocześnie niezawodnych urządzeń.

Pracownia informatyczna w nowoczesnej szkole


System powinien wyróżniać się wysoką sprawnością oraz wydajnością. Pracownia informatyczna w tradycyjnym wydaniu wydaje się być mało opłacalna. Podstawową wadą jest wysoki koszt wdrożenia oraz utrzymania. Administracja również nie jest zbyt komfortowa. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być pracownia terminalowa, która zapewnia szereg zalet - opisano je poniżej.

Możliwość dopasowania do potrzebPracownia terminalowa może zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb danej placówki edukacyjnej. Dzięki temu wygoda oraz swoboda użytkowania będzie znajdować się na najwyższym poziomie. Usatysfakcjonuje to tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę eksploatacji. Argumentem przemawiającym za wdrożeniem opisywanego rozwiązania jest również atrakcyjna cena. Nie ma konieczności zakupu kilkunastu komputerów, co niesie za sobą oszczędność na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wspomniane sprzęty skutecznie zastępuje terminal.


Pracownia terminalowa - czy to się opłaca2


Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Błyskawiczne wdrożenieStworzenie pracowni terminalowej nie trwa zbyt długo, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Oczywiście za proces wdrożenia odpowiadają eksperci, którzy posiadają niezbędne uprawnienia, a także specjalistyczną wiedzę. Nie trzeba szukać fachowców na własną rękę, czy też narażać się na nadprogramowe koszty. Konfiguracja stanowisk roboczych przebiega intuicyjnie, a więc można poradzić sobie z tym samodzielnie.

Ergonomia użytkowaniaPracownia terminowa składa się z jednego urządzenia, do którego podłączane są stanowiska robocze. Jest to w pełni ergonomiczne dla otoczenia. Warto wziąć pod uwagę, że każdy tradycyjny komputer zajmuje sporą ilość miejsca, a ponadto generuje hałas oraz ciepło. Negatywnie wpływa to na jakość powietrza znajdującego się w pomieszczeniu.

Łatwe zarządzenieNauczyciel, do którego należy zarządzanie pracownią terminalową może liczyć na prostą, a zarazem szybką administrację. Nie ma potrzeby instalowania oprogramowania na każdym stanowisku roboczym. Wystarczy udostępnić je poszczególnym użytkownikom. Oczywiście bezpieczeństwo danych znajduje się na najwyższym poziomie. Nie ma możliwości otwierania plików przypisanych do innego profilu użytkownika. Uczniowie nie mają dostępu do prywatnych danych administratora. Terminal nie posiada systemu operacyjnego, tak jak tradycyjny komputer, co niweluje ryzyko zawirusowania.