Wiadomości

  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 1557

Funkcjonariusze służb kontrolują obozy letnie w regionie

Policjanci z województwa śląskiego wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. Stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie organizowane w turystycznych regionach województwa śląskiego.

obóz, wakacje
Miejsca wypoczynku kontrolują policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictw, kuratorium oświaty oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych · fot. pixabay.com


Kontrole koordynuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictw, kuratorium oświaty oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w trakcie trwania obozów sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne.

Podczas spotkań omawiane są m.in. zasady zachowania się nad wodą i terenach przyległych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, zasady bezpiecznego poruszania się w trakcie wycieczek górskich czy bezpiecznego palenia ognisk. Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej Moja Komenda - więcej na jej temat tutaj.

Działania wpisują się w kampanię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mundurowi kontrole prowadzą z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa, a także zwracają uwagę, czy w miejscach tych są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny w celu zapobiegania szerzeniu się COVID-19.

Przypominamy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym https://wypoczynek.men.gov.pl/ dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

ar / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała, UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.