Wiadomości

  • 22 lipca 2020
  • 25 lipca 2020
  • wyświetleń: 2593

Przyrodnicy-hobbyści pomagają w utrzymaniu porządku przy Białej

Tablica informacyjna i worek na śmieci stanęły przy rzece Białej w Czechowicach Południowych, na wysokości ulicy Junackiej. To inicjatywa przyrodnika - hobbysty Romana Goli. Powód? Miejsce to, choć urokliwe, upodobali sobie turyści, którzy nie zawsze pozostawiają po sobie porządek.

Przyrodnicy-hobbyści pomagają w utrzymaniu porządku przy Białej - 22.07.2020 · fot. Wojciech Kaprzyk


Na kamienistej łasze przy rzece Biała na wysokości ulicy Junackiej w Czechowicach Południowych często spotykają się młodzi ludzie. - Fajne miejsce, można bezpiecznie zapalić ognisko i urządzić pi(ć)knik. Niestety, często zostają tam śmieci, które z uporem maniaka, sprząta Roman, jeden z przyrodników-hobbystów z naszego miasta. Chwała mu za to bo miejsce jest bardzo ładne a i bogactwo przyrody zaskakuje! - mówi Wojciech Kaprzyk, fotograf przyrody ze strony "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic".

Wspomniany Roman Gola, przyrodnik-hobbysta i członek grupy "Czechowiczanie dla przyrody", postanowił postawić tam tablicę informacyjną i wór na śmieci (który będzie opróżniał). - Takie inicjatywy trza wspierać więc dołożyliśmy swoje "3 grosze". Dziś rano zamontowaliśmy z Romanem tabliczki i worki na śmieci i przyjmujemy zakłady, jak długo przetrwają. A może się mylimy i młodzi staną na wysokości zadania? Przecież sami tam przebywają... Lepiej bez "syfu" - zwraca uwagę Kaprzyk.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.