czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2020
  • 25 lipca 2020
  • wyświetleń: 2464

Powstał challenge na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną

Powstał specjalny challenge na rzecz osób poszkodowanych przez trąbę powietrzną w Kaniowie. Do zbiórki może dorzucić się każdy z nas.

Reklama

W niedzielę 07 czerwca 2020 r. przez Kaniów przeszła trąba powietrzna - na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzone zostały 22 budynki. - Jednak najbardziej poszkodowani to kilka rodzin: starsi ludzie i rodziny z małymi dziećmi. Są w szoku, w rozpaczy, są załamani. To oni właśnie będą odbiorcami naszej pomocy. Środki finansowe będą rozdysponowane wg stopnia uszkodzenia mienia na podstawie dokumentacji sporządzonej przez samorząd tj. Gminę Bestwina - mówią organizatorzy zbiórki.

Na czym polega challenge? Grupy muzyczne nominowane do akcji muszą zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę i wesprzeć zbiórkę minimalną kwotą 10 złotych. Pierwszym zespołem, który wykonał swój utwór, była Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie, która wykonała piosenkę "If tomorrow". Do dalszej zabawy kaniowscy muzycy nominowali Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Bestwina.Do tej pory w zbiórce na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w Kaniowie zebrano ponad 51 tysięcy złotych, które zostały rozdysponowane 9 lipca.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.