czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4313

Więcej bezrobotnych w gminie. Powiatowy Urząd Pracy podał dane

Z miesiąca na miesiąc zwiększa się liczba osób pozostających bez pracy w gminie Czechowice-Dziedzice. Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał dane na 30 czerwca 2020 roku.

Reklama

pup, powiatowy urząd pracy
fot. UM Bielsko-Biała


Stopa bezrobocia i wszystkie pochodne są aktualizowane, gdy Główny Urząd Statystyczny poda oficjalne dane, które zazwyczaj pojawiają się z miesięcznym opóźnieniem. Dlatego dopiero teraz możemy zaprezentować, jak wyglądał rynek pracy na koniec czerwca br.

Stopa bezrobocia na 30 czerwca 2020 r. - z odniesieniem do kwietnia - wyniosła według ostatnich danych opublikowanych przez GUS:
  • w kraju 6,1% (wzrost o 0,1%),
  • w województwie śląskim 4,6% (wzrost o 0,1%),
  • w powiecie bielskim 4,2% (wzrost o 0,3%).


W gminie Czechowice-Dziedzice pod koniec czerwca bez pracy pozostawało 907 osób, co stanowi wzrost względem końca maja o 43 osoby.

Warto wspomnieć, że na obszarze monitorowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej w czerwcu 2020 roku zgłoszono 520 wolne miejsca pracy, tj. o 146 więcej niż w maju. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 47 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 471 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 48 miejsc pracy subsydiowanej.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.