Wiadomości

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4433

Zarejestruj się na studia w ATH - tu przygoda czeka!

Materiał partnera:

Maturzysto, czy wybrałeś już idealny kierunek studiów dla siebie?
Teraz, kiedy trzymasz już w ręku wyniki swojego egzaminu dojrzałości, ze spokojem możesz podjąć tę ważną decyzję. Rozpoczęcie studiów na bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej to właściwy wybór - rekrutacja trwa. Wejdź na stronę www.rekrutacja.ath.bielsko.pl i poznaj pełną ofertę studiów! Pierwsza tura rekrutacji potrwa do 18 sierpnia.

Ath


Bogata oferta studiówAkademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest uczelnią publiczną z pełnią praw akademickich, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1969 roku, pierwotnie jako Filia Politechniki Łódzkiej.

W ofercie znajduje się 18 różnorodnych kierunków na 5 wydziałach: Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki, Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska, Wydziale Zarządzania i Transportu, Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Humanistyczno-Społecznym. Każdy kandydat ma szansę zdobycia doświadczenia i uzyskania dyplomu w obszarze wiedzy najbliższym jego zainteresowaniom: dostępne są zarówno kierunki studiów inżynierskich, humanistycznych, społecznych oraz ekonomicznych.

W tym roku Akademia zajęła 18 miejsce w rankingu uczelni technicznych w Polsce Perspektywy 2020. Trzy z kierunków humanistycznych: Filologia angielska, Filologia polska oraz Pedagogika znalazły się w pierwszej dwunastce w rankingu kierunków studiów, natomiast Zarządzanie i Inżynieria Produkcji zajmuje 15. pozycję w swojej kategorii. W rankingu wzięto pod uwagę czynniki takie jak potencjał naukowy, akademicki oraz losy absolwentów.

Absolwenci ATH z łatwością zdobywają dobrze płatną pracę po ukończeniu studiów w wielu przedsiębiorstwach w regionie. Już w trakcie nauki mają również możliwość odbycia praktyk i staży w rozmaitych instytucjach, z którymi Akademia - jako największa uczelnia o ugruntowanej pozycji w regionie - podejmuje współpracę przy wspólnych projektach i badaniach naukowych.

Coroczne Targi Pracy umożliwiają zapoznanie się z pracodawcami oraz oferowanymi przez nich możliwościami zatrudnienia. Pomocą służy również Biuro Karier ATH, które dodatkowo oferuje wiele szkoleń i porad dla studentów.

Ath


ATH - tu przygoda czeka!Choć zdobywanie wiedzy to wielka przygoda, studia nie wiążą się jedynie z samymi obowiązkami.

Studenci Akademii działają w licznych kołach naukowych, które pozwalają na rozwój pasji, doskonalenie oraz wykorzystanie w praktyce umiejętności nabytych na studiach. Skupiają one młodych inżynierów, humanistów, menadżerów i ratowników, którzy biorą czynny udział w rozmaitych aktywnościach, wygrywając prestiżowe nagrody i uzyskując wysokie miejsca w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz mistrzostwach. Przykładami są m.in. konkurs o nagrodę FCA, liczne sukcesy koła informatycznego RESET w konkursach robotycznych oraz mistrzostwo w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Udział w konferencjach oraz ich organizacja nie tylko pozwala na wymianę wiedzy młodych badaczy, ale i zdobycie dorobku naukowego. Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów "Inżynier XXI wieku" miała już dziewięć edycji, a kolejne dwie zdobyły dofinansowanie w ramach programu Doskonała Nauka.

Studenci mają również możliwość udziału w wyjazdach zagranicznych. Zarówno hobbistycznie, w ramach działalności Koła Naukowego HORYZONT jak i realizując część programu studiów na uczelniach partnerskich w innym kraju, biorąc udział w programie Erasmus+.

Dla studentów z zacięciem artystycznym atrakcyjną propozycję stanowi dołączenie do Chóru ATH, który co roku zdobywa prestiżowe nagrody, sportowym natomiast - do Akademickiego Związku Sportowego. Doskonałe warunki treningów umożliwi nowoczesna hala sportowa na kampusie ATH, otwarta w lutym bieżącego roku.

Studiuj w górach!Akademia Techniczno-Humanistyczna to jedyna uczelnia w górach, która zapewnia naukę w wyjątkowych warunkach przyrodniczych z licznymi propozycjami aktywnego spędzania czasu po zajęciach.

Kampus mieści się na Błoniach, tuż u stóp Beskidów. Amatorzy pieszych wędrówek w niecałą godzinę dotrą na szczyt Koziej Góry, skąd wiodą szlaki turystyczne na Szyndzielnię i inne beskidzkie szczyty. Pasjonaci sportów zimowych odnajdą tu wiele możliwości do uprawiania narciarstwa, zarówno na stoku Dębowcu lub w pobliskich miejscowościach: Szczyrku i Wiśle. Fani letnich sportów ekstremalnych również znajdą coś interesującego dla siebie: ścieżki rowerowe i trasy zjazdowe w górach dostarczą solidnej porcji adrenaliny.

Bliskość Jeziora Żywieckiego umożliwia również uprawianie sportów wodnych, takich jak żeglarstwo. W naszym regionie nie sposób się nudzić!

Ath


Terminy rekrutacjiPierwszy cykl rejestracji na studia wyższe (pierwszego oraz drugiego stopnia) rozpoczynające się od semestru zimowego trwa do 18 sierpnia.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji, dostępne kierunki studiów oraz zasady przyjęć znajdują się na stronie: www.rekrutacja.ath.bielsko.pl.

Zapraszamy do studiów na Akademii Techniczno-Humanistycznej!