Wiadomości

  • 14 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2975

Decyzja radnych: Pomoc finansowa po wybuchu gazu w Szczyrku

Na sesji Rady Miejskiej w czwartek, 13 sierpnia czechowiccy radni przegłosowali uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla gminy Szczyrk na odbudowę infrastruktury drogowej przy ulicy Leszczynowej zniszczonej podczas wybuchu gazu, do którego doszło w grudniu 2019 roku.

Decyzja radnych: Pomoc finansowa po wybuchu gazy w Szczyrku
Decyzja radnych: Pomoc finansowa po wybuchu gazy w Szczyrku · fot. bielsko.info


Pomoc finansowa została udzielona w formie dotacji celowej. Jej przeznaczeniem jest odtworzenie infrastruktury drogowej wraz z urządzeniami budowlanymi zniszczonymi w wyniku wybuchu gazu i prowadzonej akcji ratowniczej, który miał miejsce na terenie gminy Szczyrk przy ul. Leszczynowej w grudniu 2019 r. Pomoc finansowa gminy Czechowice-Dziedzice dla Szczyrku wynosi 5 tysięcy złotych.

Do tragicznego w skutkach wybuchu gazu doszło w środę, 4 grudnia około godz. 18.30 w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. Eksplozja doszczętnie zniszczyła dom. Gruzowisko stanęło w ogniu i w tym samym czasie rozpoczęła się jedna z największych akcji ratowniczych ostatnich lat. Z pogorzeliska wydobyto ciała czterech osób dorosłych i czwórki dzieci.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.