Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020
  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3851

Akcja "Prędkość": Pijany kierowca zatrzymany w Ligocie

W miniony piątek, 14 sierpnia na terenie powiatu bielskiego - również na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - policjanci z bielskiej komendy przeprowadzili akcję "Prędkość". W trakcie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili w regionie 126 wykroczeń, zatrzymali również nietrzeźwego kierującego, mieszkańca Ligoty.

Pijany mieszkaniec Ligoty zatrzymany podczas akcji "Prędkość"
Pijany mieszkaniec Ligoty zatrzymany podczas akcji "Prędkość" · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są równie na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

W trakcie działań, łącznie policjanci z bielskiej drogówki ujawnili w powiecie bielskim w sumie 126 wykroczeń, z czego 85 to przekroczenia prędkości. Dla 96 sprawców wykroczeń w ruchu drogowym nieprzestrzeganie obowiązujących regulacji zakończyło się mandatem karnym, a dla trzech osób naruszenie przepisów znajdzie swój finał w sądzie.

Stróże prawa ujawnili również 2 kierujących, którzy kierowali pojazdami bez wymaganych uprawnień. W ręce czujnych bielskich policjantów z drogówki wpadł też kierujący seatem, który zdecydował się zasiąść za kółkiem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został rano w Ligocie, a przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany został również nietrzeźwy rowerzysta, który również odpowie za swój występek. Przypominamy, że kierowanie rowerem po użyciu alkoholu jest zabronione, a kierujący w stanie nietrzeźwości może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.