Wiadomości

  • 20 sierpnia 2020
  • 21 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5798

[ZDJĘCIA] Trwa termomodernizacja kościoła w Dziedzicach

Trwa termomodernizacja kościoła p.w. NMP Wspomożenia Wiernych, jednej z najstarszych świątyń w Czechowicach-Dziedzicach. Zmianę przechodzi również wnętrze kościoła.

Termomodernizacja kościoła w Dziedzicach - 20.08.2020 · fot. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych


Prace prowadzone są na zewnątrz, gdzie skuwany jest tynk z całego kościoła - aby przygotować mury pod specjalistyczne tynki - spełniające najnowsze normy. Ponadto trwa pogłębianie kotłowni, a w zakrystiach dolnej i górnej przygotowywane są kanały do rekuperacji powietrza, które będą prowadzone także przez cały strych kościoła, aż za organy. Strop kościoła zostaje uszczelniony specjalną warstwą pianki i waty mineralnej.

Kościół p.w. NMP Wspomożenia Wiernych jest jedną z najstarszych świątyń w Czechowicach-Dziedzicach. Jego budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Wówczas na terenie należącym do parafii św. Katarzyny. Uroczystej konsekracji nowego domu Bożego 22 czerwca 1890 r. dokonał ks. biskup Franciszek Śniegoń z Cieszyna. Samodzielna parafia NMP Wspomożenia Wiernych została erygowana 27 maja 1899 roku, a jej pierwszym administratorem został mianowany ks. Wilhelm Kasperlik, zaś pierwszym proboszczem - ks. Antoni Macoszek, który zginął w tragicznych okolicznościach w 1911 roku.

mp / czecho.pl

źródło: Parafia NMP Wspomożenia Wiernych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kościół NMP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kościół NMP" podaj