Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1428

Czym jest trening EMS i czemu zawdzięcza tak dużą popularność?

Materiał partnera:

Coraz więcej osób decyduje się na treningi EMS. To innowacyjna propozycja dla każdego, kto chce wycisnąć ze zwykłych ćwiczeń jeszcze więcej!

Nie masz czasu na chodzenie na siłownię? Chcesz uzyskać jeszcze lepsze wyniki w krótkim czasie? Masz problemy ze zrzuceniem nadmiaru kilogramów? W takim przypadku rozwiązaniem tych problemów może być trening EMS. To specjalny typ treningu wspieranego przez elektrostymulację, który daje efekty podobne do kilkugodzinnej wizyty na siłowni po zaledwie 20 minutach.

Jak dokładnie działa trening EMS? W jaki sposób przebiega? Kiedy warto się na niego zdecydować? Sprawdź, gdy także szukasz sprawdzonego sposobu na lepszą kondycję, siłę i sylwetkę!

Trening EMS - co to jest?Trening EMS (skrót pochodzi z języka angielskiego od Electrical Muscle Stimulation to specjalny rodzaj treningu, który dodatkowo wzbogacony jest o technikę elektrostymulacji mięśniowej.

Stymulacja elektryczna mięśni stosowana jest już od wielu lat, ale dopiero niedawno zaczęto używać jej wraz z ruchem, dzięki czemu pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów niż wtedy, gdy impulsy elektryczne docierają do nieruchomych mięśni.

Początkowo treningi EMS zyskały ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy. Teraz dostępne są także w Polsce i oferuje je obecnie coraz więcej siłowni.

Specjalistyczny sprzęt do użytku profesjonalnego można kupić dzisiaj w wybranych sklepach, między innymi XBODY. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://xbodypoland.com/trening-ems/.

Na czym polega trening EMS?Podczas treningów stosuje się odpowiednie urządzenia do ćwiczeń EMS, które składają się z jednostki z ekranem dotykowym do wyboru właściwego trybu elektrostymulacji. Ćwicząca osoba zakłada specjalny kombinezon treningowy, który zawiera elektrody i łączony jest z jednostką przewodowo albo bezprzewodowo.

Zanim jednak dojdzie do treningu, uczestnik bierze udział w konsultacjach z trenerem. Warto podkreślić, że trening EMS jest treningiem indywidualnym - personalnym, co oznacza, że wykonuje się go pod okiem trenera. Dobiera on odpowiednie ćwiczenia zależnie od wagi, wzrostu, sylwetki i celów treningowych, by uzyskać optymalne efekty. Gdy zastosowane są bezprzewodowe urządzenia do EMS, paleta dostępnych ćwiczeń znacznie się powiększa - można biegać, ćwiczyć na sprzętach siłowych i korzystać z innych sprzętów.

Całkowity czas trwania treningu elektrostymulacji trwa około 20 minut - odpowiada on kilkugodzinnemu pobytowi na siłowni. Wystarczy wykonać go jeden raz w tygodniu, aby już po paru treningach zauważyć różnicę w wyglądzie sylwetki oraz poprawę kondycji.

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są wysoce efektywne, ale jednocześnie bezpieczne dla organizmu. Generowane w trakcie stymulacji impulsy nie powodują dolegliwości bólowych, lecz mają określone przeciwwskazania zdrowotne, na przykład nie mogą korzystać z nich osoby z wszczepionymi implantami serca - stymulatorami, rozrusznikami. W razie wątpliwości, czy można zastosować trening EMS, warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?Elektrostymulacja mięśniowa jest obecnie rekomendowana dla wielu osób, które chciałyby uzyskać bardzo dobre rezultaty treningowe bez konieczności poświęcania czasu na wizyty na siłowni.

Treningi tego typu polecane są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nie mają one również ograniczeń wiekowych. Wobec tego można stosować je zamiast zwykłych ćwiczeń lub też jako ich uzupełnienie.

Efekty treningu EMS:

  • spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • wyszczuplenie sylwetki
  • wzmocnienie mięśni - także tych głęboko położonych
  • rozbudowa tkanki mięśniowej
  • poprawa sprawności fizycznej
  • zmniejszenie cellulitu
  • zredukowanie bólu pleców


Wobec tego trening EMS stanowi atrakcyjną propozycję dla każdego, kto chciałby zadbać o swoją sylwetkę i dobre samopoczucie. Elektrostymulacja mięśni pozwala wtedy na osiągniecie o wiele lepszych efektów w krótszym czasie niż przy standardowych treningach. To powoduje, że trening EMS polecany jest nie tylko dla zabieganych!