czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • 6 września 2020
  • wyświetleń: 13740

[ZDJĘCIA] Park przy ulicy Królowej Jadwigi nabiera kształtów

Trwa budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach. To inwestycja za 4,2 mln złotych, na którą gmina Czechowice-Dziedzice uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Reklama

Budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach - 03.09.2020 · fot. mp / czecho.pl


Jak poinformowano portal czecho.pl na placu budowy, prace związane z budową parku idą zgodnie z planem. Według pierwotnych zamierzeń teren rekreacyjny przy ulicy Królowej Jadwigi, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, będzie gotowy do 30 listopada 2020 r.

Budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach - 03.09.2020
Budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach - 03.08.2020 · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, przy ulicy Królowej Jadwigi, tuż obok kościoła p.w. św. Barbary, zostanie zagospodarowany teren o wielkości około półtora hektara. Zabezpieczone zostanie koryto potoku Młynówka Komorowicka i rowu odwadniającego. Przewidziano wprowadzenie elementów małej architektury (place zabaw, ławki, kosze, stojaki na rowery, pomost z desek kompozytowych) oraz elementów rekreacji (staw o funkcji ozdobnej z fontanną pływającą oraz górka z punktem widokowym).

Budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach - 03.09.2020
Budowa parku przy ulicy Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach - 03.08.2020 · fot. mp / czecho.pl


Inwestycja jest realizowana w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu pn. "Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zielonych w Gminie Czechowice-Dziedzice - Zagospodarowanie terenu przy ul. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach".

park
Wizualizacja parku przy ul. Królowej Jadwigi

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.