czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • 4 września 2020
  • wyświetleń: 4694

[ZDJĘCIA] Przebudowa ulicy Prusa rozpoczęta od wycinki drzew

W poniedziałek, 24 sierpnia rozpoczęły się prace przy przebudowie czechowickiej ulicy Prusa. Pierwszym zadaniem osób pracujących przy inwestycji jest wycinka drzew.

Reklama

Wycinka drzew przy ulicy Prusa - 03.09.2020 · fot. mp / czecho.pl


W pierwszym etapie inwestycji dokonano wycinki drzew pomiędzy skrzyżowaniami ulicy Prusa z ulicami Niepodległości oraz Barlickiego. W sumie w związku z przebudową ulicy Prusa wyciętych ma zostać 47 drzew. W zamian nasadzonych ma zostać 106 drzew w pobliżu inwestycji, o czym portal czecho.pl pisał tutaj.

Przypomnijmy, jak mówili urzędnicy czechowickiego magistratu w rozmowie z portalem czecho.pl w maju tego roku, wycinka drzew jest koniecznością. - Należy zwrócić uwagę, że większość zakwalifikowanych do usunięcia drzew rośnie praktycznie w krawędzi jezdni. Wrastające w pas drogowy systemy korzeniowe kwalifikowałby je do usunięcia nawet gdyby nie była w tym miejscu realizowana przebudowa. Część drzew posiada uszkodzenia mechaniczne pni, lekko odkryte systemy korzeniowe i posusz w koronach o różnej intensywności. Wszystkie wnioskowane do usunięcia drzewa posiadają zredukowane korony - właśnie ze względu na bliskość krawędzi jedni. Ponadto, w niewielkiej odległości od koron przebiega linia energetyczna, zaś w niewielkiej odległości od pni - wodociąg - argumentują pracownicy Urzędu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.