czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2020
  • 7 września 2020
  • wyświetleń: 4019

[WIDEO] Posłuchaj Piotra Beczałę występującego w Austrii

Dużo słyszeliście o Piotrze Beczale, tenorze z Czechowic-Dziedzic, ale do tej pory nie mieliście okazji usłyszeć arii w jego wykonaniu? Nic straconego! Dziś na naszym portalu publikujemy wideo z występu czechowiczanina, który odbył się kilka tygodni temu podczas festiwalu w Grafenegg w Austrii. Koncert był transmitowany na żywo przez austriacką telewizję publiczną ORF.

ReklamaGrafenegg Festival to jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali muzyki klasycznej w Grafenegg, niedaleko Wiednia w Austrii. Coroczny festiwal odbywa się na terenie zamku Grafenegg. W parku zamkowym specjalnie na festiwal zbudowano dwa obiekty: plenerową scenę Wolkenturm (łącznie 2000 miejsc, otwarta w 2007 r.) oraz nową salę koncertową Auditorium (pojemność 1372, otwarta w 2008 r.). Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się od 14 sierpnia do 6 września.Występ Piotra Beczały, tenora pochodzącego z Czechowic-Dziedzic odbył się w piątek, 20 sierpnia. Występ czechowiczanina odbył się w wypełnionej po brzegi scenie plenerowej Wolkenturm. Koncert był transmitowany na żywo przez austriacką telewizję publiczną na kanale ORF III.Wśród utworów wykonanych przez Beczałę były między innymi "Nessun dorma" - tenorowa aria Kalafa z początku trzeciego (ostatniego) aktu opery Turandot Giacomo Pucciniego, "Cavalleria rusticana" jednoaktowa opera (melodramma) włoskiego kompozytora Pietro Mascagniego z 1890 roku czy też "Celeste Aida" tenorowa aria Radamesa z I aktu opery Aida skomponowanej przez Giuseppe Verdiego, do której libretto napisał Antonio Ghislanzoni.Piotr Beczała urodził się 28 grudnia 1966 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Występował m.in. w Metropolitan Opera (debiut w operze Giuseppe Verdiego Rigoletto 19 grudnia 2006), Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, w Hamburgu, Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali (m.in. jako Alfred Germont w operze Traviata Verdiego na otwarcie sezonu 2013/2014).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.