czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2020
  • wyświetleń: 4910

Zmarł Edward Mikołajczyk. Współprowadził "Studio 2"

We wtorek, 8 września w wieku 80 lat zmarł Edward Mikołajczyk, dziennikarz pochodzący z Czechowic-Dziedzic. Był między innymi współprowadzącym znanego w PRL programu "Studio 2".

edward mikołajczyk
Edward Mikołajczyk · fot. www.ninateka.pl


Edward Mikołajczyk urodził się 28 października 1940 roku w Czechowicach. Był absolwentem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończył w 1964 roku. W latach 1974-75 studiował w Zaocznym Wyższym Studium Zawodowym Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W latach 70. współprowadził program Studio 2. Później pracował m.in. w służbie dyplomatycznej w Jugosławii, był także rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do roku 2016 wieloletni pracownik Biura Programowego i Akademii Telewizyjnej TVP S.A. Felietonista tygodnika Przegląd.

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 października 2002, w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju Telewizji Polskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia PolskI.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.