czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • wyświetleń: 3093

Data center dla wymagających klientów

Materiał partnera:

Przed podpisaniem umowy z data center warto sprawdzić, czy firma zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa przechowywanym danym.

1. Co to jest data center?
2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze centrum danych?
3. Polecana oferta data center

Obecnie coraz więcej usług dostępnych jest online, co wymaga dużej mocy obliczeniowej. Profesjonalne data center zapewniają niezbędną infrastrukturę i pozwalają firmom skupić się na ich działalności bez potrzeby ciągłego pilnowania, czy serwery działają prawidłowo.

Co to jest data center?Budynek, który został specjalne przystosowany do przechowywania serwerów lub innych urządzeń gromadzących danych nazywany jest data center. Wspomniane przystosowanie obejmuje przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego chłodzenia, podłączenie zasilania awaryjnego, wprowadzenie zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz staranne kontrolowanie dostępu do poszczególnych urządzeń. Chodzi o to, aby centrum danych zapewniło stały dostęp do przechowywanych informacji bez względu na czynniki losowe (awarie zasilania, wybuch pożaru, zalanie wodą).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze centrum danych?Korzystanie z takich rozwiązań jest dużo lepszym wyborem niż trzymanie serwerów we własnej firmie. Przedsiębiorcy często zapominają, że nie wystarczy wstawić kilku serwów dedykowanych, aby można było bezpiecznie rozwijać usługi w chmurze. Wówczas, gdy dojdzie do większej awarii, pojawiają się ogromne problemy, które generują straty. Wystarczy natomiast przechowywać dane w data center, aby o bezpieczeństwo zadbali specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Wybierając firmę, zwróć uwagę na to, czy zapewnia ona rozwiązania zgodne z normą TIER III. Istotne jest również zapewnienie ochrony fizycznej. W końcu samo zabezpieczenie przed pożarem lub innymi zdarzeniami losowymi będzie niewystarczające, gdy ktoś podejmie próbę uzyskania fizycznego dostępu do serwerów.

Polecana oferta data centerJeżeli zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne i cenne są twoje dane, wybierz nowoczesne data center, a na pewno będziesz zadowolony z jakości usług. Oferta została dopasowana do potrzeb średnich i dużych firm, a całkowita powierzchnia serwerowa wynosi 550 metrów kwadratowych. Centrum danych zasilane jest dwoma niezależnymi liniami, a w razie potrzeby uruchamiane są moduł UPS oraz agregaty prądotwórcze. Optymalną temperaturę zapewnia nowoczesny system chłodzenia. Warto również wspomnieć o automatycznym systemie gaszenia gazem, który połączony jest z detekcją dymu VESDA. Trudno zatem znaleźć bezpieczniejsze data center w równie atrakcyjnej cenie.