czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 2304

PWiK i PIM przypominają: Tabliczki z numerem posesji są obowiązkowe

Brak oznakowania numeracji budynków, a w dobie epidemii koronawirusa również skrzynek na korespondencję, stanowią poważne utrudnienie dla rozmaitych instytucji, próbujących ustalić adres posesji, czy też dostarczyć korespondencję. Na problem zwracają uwagę czechowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej.

Reklama

PWiK i PIM przypominają: Tabliczki z numerem posesji są obowiązkowe
PWiK i PIM przypominają: Tabliczki z numerem posesji są obowiązkowe · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Problem jest na tyle istotny, że w połowie sierpnia br. PWiK zwrócił się do straży miejskiej i policji z prośbą o zwracanie uwagi mieszkańcom na brak oznakowania numeracji budynków. PWiK przypomina przy tym, że posiadanie numeru budynku w widocznym miejscu jest obowiązkiem jego właściciela.

- W związku z dużą ilością nowych inwestycji budowlanych w Czechowicach-Dziedzicach oraz niewywiązywaniu się właścicieli/zarządców nieruchomości z obowiązku posiadania tabliczki z numerem nieruchomości, który to obowiązek reguluje ustawa prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17 maja 1989 roku, wystąpiliśmy z prośbą o zwrócenie uwagi na ten problem przez straż miejską i policję - mówi Andrzej Rzepka, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach.

PWiK podkreśla, że problemem są nie tylko nowe budynki, ale również posesje, które wcześniej były prawidłowo oznakowane, lecz obecnie posiadają tabliczki z numerami tak skorodowanymi, zabrudzonymi lub zarośniętymi roślinnością, że skutecznie uniemożliwiają odczytanie umieszczonych na nich informacji. Numery posesji "znikają" również w czasie przebudowy ogrodzeń, lub innych działań inwestycyjnych, choćby przy docieplaniu budynków, czy samym tylko odnowieniu elewacji.

- Dostarczając faktury, usuwając awarie oraz wykonując odczyty wodomierzy u naszych klientów, mamy duże problemy z prawidłowym zlokalizowaniem niektórych nieruchomości - dodaje Andrzej Rzepka.

Prawidłowe oznakowanie posesji mogą oczywiście weryfikować służby. O wywiązywanie się z tego obowiązku, nie tylko dla ułatwienia pracy innym, ale również i dla własnego bezpieczeństwa (dojazd karetki pogotowia, czy straży pożarnej), w pierwszej kolejności powinni zadbać jednak sami właściciele. O uzupełnienie brakujących numerów posesji oraz - dodatkowo - skrzynek na korespondencję, wspólnie apelują do mieszkańców gminy spółki PWiK i PIM.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.