czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 9720

Będzie połączenie naszej gminy z nowobudowaną S-1?

Interpelację w sprawie przyłączenia gminy Czechowice-Dziedzice do nowobudowanej drogi ekspresowej S-1 na odcinku Mysłowice - Bielsko-Biała złożył w bielskim starostwie radny powiatu bielskiego, Artur Rzepecki.

Reklama

Droga ekspresowa S1
Będzie połączenie naszej gminy z nowobudowaną S-1? · fot. GDDKiA Katowice


- W związku z budową nowego odcinka drogi szybkiego ruchu S-1 z Mysłowic do Bielska-Białej zwracam się z prośbą o rozpatrzenie przyłączenia Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości do tej nowej drogi ekspresowej - czytamy w interpelacji Artura Rzepeckiego.

- Z moich informacji wynika, że planowana droga ma przebiegać najbliżej od Czechowic-Dziedzic w miejscowości Dankowice. W związku z tym proponuję najtańsze i najszybsze rozwiązanie, które polega na wykorzystaniu istniejącej infrastruktury drogowej z relatywnie niewielkimi przeróbkami - zwraca uwagę w swoim piśmie radny powiatowy.

Ulica Węglowa, droga, chodnik
Ulica Węglowa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Nowe przyłączenie wykorzystywałoby następujące ulice: Z DK-1 (Czechowice-Dziedzice) na Węglową, dalej Nad Białą, dalej połączenie z ul. Modrą (Kaniów) i ostatecznie ul. Krzywolaków (Dankowice). Możliwość połączenia wyżej wymienionych miejscowości da impuls do dalszego rozwoju ekonomicznego i społecznego oraz polepszenia komfortu podróżowania dla w/w miejscowości - poskreśla samorządowiec.

Pomysł połączenia gminy Czechowice-Dziedzice z nowobudowaną droga ekspresową S-1 poparli inni z czechowickich samorządowców - Justyna Rzepecka, radna czechowickiej Rady Miejskiej oraz radni powiatu bielskiego - Barbara Adamska, Jan Stanclik oraz Stanisław Pięta.

Rozpoczyna się realizacja budowy drogi S-1 od Bielska do Dankowic
Podpisanie umowy na realizację budowy drogi S-1 z Bielska-Białej do Dankowic · fot. Ministerstwo Infrastruktury


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 3 sierpnia, realizacja budowy drogi ekspresowej S-1 na odcinku od bielskiego węzła Suchy Potok do Dankowic rozpoczęła się na początku sierpnia, kiedy to podpisano umowę pomiędzy inwestorem a wykonawcą robót. Droga zostanie wybudowana w systemie realizacji projektuj i buduj. Wartość robót wynosi 586 710 000,00 zł brutto, a czas realizacji to 33 miesiące od dnia podpisania umowy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.