czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 2521

Chcesz pozyskać dotację? LGD Ziemia Bielska ogłasza nabory!

Jeśli masz pomysł, chcesz działać i interesuje Cię to co dzieje się w Twojej najbliższej okolicy, ale potrzebujesz wsparcia w postaci doradztwa i dotacji z funduszy przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich, to szansa na ich otrzymanie właśnie się pojawia.

Reklama

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
Chcesz pozyskać dotację? LGD Ziemia Bielska ogłasza nabory! · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska ogłasza - w terminie od 7 do 21.10.2020 - nabór wniosków w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023.

Tym razem o pomoc będzie można ubiegać się w zakresie między innymi:
  • podejmowania działalności gospodarczej - turystyka i usługi czasu wolnego,
  • podejmowania działalności w ramach - usługi dla społeczności,
  • rozwijania działalności gospodarczej - usługi dla społeczności.


Formą wsparcia dla podejmowania działalności gospodarczej jest premia w wysokości 50 000 zł, wypłacana w dwóch transzach (40 000 i 10 000 zł), natomiast dla pozostałych - refundacja poniesionych kosztów kwalifikowalnych do kwoty 300 000 zł (limit nie dotyczy jednostek samorządu terytorialnego). Poziom dofinansowania (z wyjątkiem premii) zależy od rodzaju Wnioskodawcy: dla przedsiębiorców do 65%, dla osób fizycznych i podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej - aż 95%, natomiast dla gmin i jednostek im podległych - do 63,63%

Z udziału w konkursach mogą skorzystać mieszkańcy naszego regionu (Bestwiny, Buczkowic, sołectw Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty, Zabrzega; Jasienicy, Jaworza, Kóz, Porąbki, Wilamowic i Wilkowic), jednostki samorządu terytorialnego i jednostki im podległe oraz organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy - pod warunkiem, że ich siedziba lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej znajdują się na naszym obszarze.

Wszelkie informacje będą zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.ziemiabielska.pl), profilu w serwisie Facebook (LGD Ziemia Bielska), udzielane telefonicznie pod numerem 33 818 34 11, lub po wcześniejszym umówieniu spotkania, za pomocą platformy MS Teams.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.