czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2020
  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 4256

Związki zawodowe z PG Silesia wspierają protestujących górników

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Związki zawodowe działające w PG Silesia wspierają protestujących górników i apelują do rządzących. Wspólne oświadczenie w tej sprawie podpisali przewodniczący wszystkich czterech organizacji pracowniczych działających w czechowickiej kopalni.

Reklama

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Wobec zagrożenia dla funkcjonowania polskiego przemysłu wydobywczego i całej gospodarki, a najbardziej wobec zagrożenia utraty miejsc pracy w śląskich zakładach pracy popieramy żądania Central Związkowych kierowane do Rządu RP o wszczęcie rozmów i podjęcie działań w kierunku ochrony zatrudnionych w górnictwie oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju - mówią w specjalnym piśmie przewodniczący związków zawodowych działających w PG Silesia.

- Jesteśmy zdania, iż transformacja przemysłu ciężkiego, a zwłaszcza górnictwa musi być rozłożona na wiele lat, tak aby można było stworzyć nowe miejsca pracy, wdrożyć nowe technologie i rozwiązania korzystne dla polskiej gospodarki, a jednocześnie nie odbywające się kosztem załóg pracujących w górnictwie i degradacją polskich zakładów pracy i regionów, gdzie dominuje przemysł wydobywczy i około górniczy - podkreślają działacze organizacji pracowniczych z czechowickiej kopalni.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj