czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 740

Co kupić na studia?

Materiał partnera:

Osoby, które wybierają się na studia, powinny skompletować swoją wyprawkę. Oczywiście na większości kierunków nie ma wymogu zakupu specjalistycznych gadżetów lub sprzętów (pomijając na przykład kosmetologię, czy medycynę), jednak istnieją pewne rzeczy, które warto mieć już na pierwszym wykładzie.

Co kupić na studia?


Gadżety na studia - ułatwiają naukęZwykle studenci pierwszego roku przenoszą pewne przyzwyczajenia z czasów licealnych i decydują się na zakup zeszytów, długopisów i innych tego typu gadżetów. Okazuje się, że jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ po zanotowaniu słów wykładowcy lub przepisaniu informacji ze slajdu, dane utrwalają się w pamięci ludzkiej w sposób dużo bardziej efektywny niż po wpisaniu ich w laptopa. Dlaczego tak się dzieje? Ręczne notowanie wymaga przede wszystkim aktywnego słuchania i koncentracji. Dodatkowo, w głowie trzeba przetworzyć cudze zdanie i wpisać je w innej, zwykle krótszej formie. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup różnych zeszytów i kolorowych długopisów na studia.

Przydadzą się także zakreślacze i cienkopisy firmy Stabilo, które znacznie ułatwiają zapamiętywanie. Okazuje się, że kolorowe zakreślacze znacznie podnoszą efektywność nauki, zwłaszcza w przypadku osób nazywanych "wzrokowcami". Kolejnym ważnym gadżetem są kolorowe karteczki samoprzylepne, które można wklejać do zeszytów oraz luźnych notatek i podręczników. Można także zacząć tworzenie map myśli, które dodatkowo sprawiają, że nauka jest bardziej efektywna. Na studia na pewno przyda się także kalendarz papierowy, w którym można zapisywać wszystkie ważne terminy zajęć, kolokwiów i egzaminów.

Technologiczne gadżetyWspółcześnie na studia warto brać ze sobą laptopa. Jak juz zostało wspomniane, dużo lepsze jest robienie notatek ręcznie, jednak może się zdarzyć, że wykładowca mówi za szybko i wszystkiego nie da się zapisać. Dodatkowo obecnie coraz bardziej popularna jest nauka zdalna, a więc laptop przyda się do korzystania z wykładów i platform e-learningowych. Kolejnym ważnym gadżetem jest pendrive, na którym można zapisywać ważne pliki, a także "pożyczać" notatki od kolegów i koleżanek z roku. Na pewno przydadzą się również aplikacje, które pomagają w zarządzaniu czasem swojej nauki.