Wiadomości

  • 1 października 2020
  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 2167

Będą nowe drzewa. UM ogłosił przetarg na nasadę kompensacyjną

Ta wiadomość ucieszy miłośników przyrody z naszej gminy. Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice zasadzone zostaną nowe drzewa. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na nasadę kompensacyjną w jej obrębie.

Drzewa
Będą nowe drzewa. UM ogłosił przetarg na nasadę kompensacyjną · fot. SK


Na terenie gminy nasadzonych zostanie w sumie 99 drzew, takich jak lipa drobnolistna (18 sztuk), olsza czarna (29 sztuk) czy też dąb błotny (5 sztuk).

Drzewa zostaną nasadzone w parku rekreacyjnym przy ulicy Baczyńskiego (18 sztuk), w Dolinie Potoku Czechowickiego (47 sztuk), w jego rejonie (1 sztuka), Parku Miejskim (2 sztuki), Skwerze Stulecia (1 sztuka), na parkingu przy ulicy Legionów (5 stuk) oraz w ciągu ulic Piłsudskiego (3 sztuki), Topolowej (2 sztuki), Wierzbowej (7 sztuk), Paderewskiego (7 sztuk), Kołłątaja (1 sztuka) oraz Ochodzkiej w Ligocie (5 sztuk).

Firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana do pielęgnacji roślin w okresie gwarancyjnym, który będzie trwał do 30 listopada 2022 roku. Pielęgnacja w okresie gwarancyjnym obejmuje między innymi podlewanie, odchwaszczanie misy wokół drzew czy też ochronę przed chorobami i szkodnikami na bieżąco według potrzeb.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.