Wiadomości

  • 5 października 2020
  • wyświetleń: 3996

Koleje Śląskie wprowadzą "Przystanek na żądanie" w Zabrzegu

Koleje Śląskie planują wprowadzenie "Przystanku na żądanie" na stacji Zabrzeg. Na czym polega zatrzymywanie się pociągów na tego typu dworcach? Odpowiedź w naszym artykule.

koleje śląskie
Koleje Śląskie wprowadzą "Przystanek na żądanie" w Zabrzegu · fot. Koleje Śląskie


Przystanki określone jako "na żądanie" działają w tym trybie w ciągu dnia, przy dobrych warunkach pogodowych. W nocy i w przypadku złych warunków atmosferycznych pociągi zatrzymują się obowiązkowo. To element ustaleń z zarządcą infrastruktury - PKP PLK.

W praktyce na co dzień pociągi zatrzymują się poprzez zgłoszenie przez pasażera drużynie konduktorskiej chęci skorzystania z przystanku lub poprzez oczekiwanie przez podróżnego na pociąg w widocznym dla maszynisty miejscu na peronie.

Tomasz Musioł, rzecznik spółki Koleje Śląskie powiedział w rozmowie z portalem Rynek-Kolejowy.pl, że przewoźnik planuje uruchomienie przystanków na żądanie w Zabrzegu od 13 grudnia 2020 roku. Jednak najpierw muszą na to wyrazić zgodę PKP PLK.

mp / czecho.pl

źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.