Wiadomości

  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 2562

Atrakcje małopolski - gdzie pojechać jesienią?

Materiał partnera:

Małopolska to atrakcyjny region Polski. Tutaj znajdziecie wszystko od historycznych elementów, zamków i muzeów przez cuda natury, spokojne lasy i parki po emocjonujące parki rozrywki. Idealne miejsce żeby spędzić tutaj weekend i zadowolić każdego odwiedzającego tę część kraju.

park rozrywki


Historyczny KrakówNa pewno podczas pobytu w województwie Małopolskim warto odwiedzić to miasto. Fani historii zaspokoją swoją rządze wiedzy odwiedzając liczne muzea. Zaczynając od Zamku Królewskiego na Wawelu, który jest wielowiekową siedzibą królów. Muzeum bogate jest w arrasy Zygmunta Augusta, włoską kolekcję malowideł renesansowych od Lanckorońskich oraz największą w Europie kolekcję namiotów. Wielbiciele sztuki na pewno zachwyceni będą wystawami w Muzeum Narodowym oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. W Krakowie znajdziemy także egzotyczniejsze muzea jak np: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Weekendowe chwilę tutaj urozmaici wam także spacer wzdłuż malowniczych bulwarów. Warto także wybrać się na rynek główny, aby zobaczyć słynną Bazylikę Mariacką oraz Sukiennice a także zjeść krakowskiego obwarzanka!

Ucieczka w naturęPo odrobinie historii czas na zwiedzanie natury. Małopolska może pochwalić się urokliwym Ojcowskim Parkiem Narodowym. To tutaj znajdują się liczne jaskinie jak Jaskinia Łokietka czy Jaskinia Ciemna, które dostępne są dla turystów. Na terenie parku znajdują się także zachwycające oko skały. Rękawica, Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska czy Skały Kawalerskie zrobią wrażenie na każdym. Symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego są nietoperze, których jest 17 gatunków w samym parku! Dla fanów górskich wspinaczek także się coś znajdzie. Na terenie województwa znajdują się najwyższe góry w Polsce czyli Tatry wraz z najwższyczym szytem - Rysami 2501 m n.p.m. Znajdziecie tutaj także niższe góry jak np.: Babia Góra. Podczas wycieczki w ten region będziecie się mogli zrelaksować się podczas jesiennego spaceru nad Zalewem Czorsztyńskim lub Jeziorem Rożnowskim.

EnergylandiaPo zwiedzaniu Małopolski czas na chwilę rozrywki w Energylandi! Dzięki swojej różnorodnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek czy ulubione formy aktywności. Ten rodzinny park respektuje także bon turystyczny. Jeśli chodzi o ceny biletów to więcej informacji znajdziecie tutaj: https://energylandia.pl/cennik/bilety-indywidualne/.

Atrakcje małopolski - gdzie pojechać jesienią?


Jesień to idealna pora, aby skorzystać z organizowanych przez park wydarzeń. Można skorzystać z Halloween Night, które odbywa się 24.10. Zabawa w parku ozdobionym dyniami, upiornie ekscytującymi atrakcjami i klimatem z dreszczykiem emocji. Wybierając się w ten dzień, spotkacie na pewno zombie, wampiry a nawet czarownice. Halloween Time trwa w Energylandii od 16 do 25 października, także nie ma co czekać! Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj: https://energylandia.pl/wydarzenia/halloween-time-w-energylandii/.

Strefa ekstremalnaDla odważnych gości proponujemy Strefę Ekstremalną, która w swojej ofercie ma aż dziesięć zapierających dech w piersiach atrakcji. Tutaj doznacie zastrzyku adrenaliny oraz zabawy z przyśpieszonym biciem serca. Na pewno każdy słyszał o najwyższym i najszybszym całej Europie Mega Coasterze Hyperion. Przejażdżka nim jest pełna wrażeń dzięki zawrotom, podwójnym zakrętom, efekcie splash flow a to wszystko z widokiem na park. Będąc tutaj warto również wsiąść na Moya Formułą czyli emocjonującym rollercoaster, który sprawi, że poczujecie się jak na torze wyścigowym! Przejazd obfity jest w inwersje, pętlę oraz nachylenie a kolejka rozpędza się do 100 km/h w 2 sekundy. Ciekawą atrakcją jest także Tsunami Drop czyli wysoka na 40 m wieża zrzutu, na której doświadczycie jak to jest być na tsunami, jadąc dynamicznie w górę i dół. Więcej o ekstremalnych obiektach parku przeczytacie tutaj: https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/.

Atrakcje dla rodzin i najmłodszychW tym rodzinnym parku rozrywki nawet najmłodsi goście będę mogli skorzystać z atrakcji wraz ze swoimi rodzicami czy rodzeństwem. W strefie familijnej czekać na was będzie aż siedemnaście różnorodnych obiektów. Tutaj fani samochodów wyścigowych będa mogli zaspokoić swojego motoryzacyjne ambicje dzięki samochodzikom Moya Autodrom. Przejazd nimi jest całkowicie bezpiecznie dzięki pasom, które chronią podczas wyścigów i zderzeń. Idealne miejsce, aby zmierzyć się ze swoimi rodzeństwem! Po zawodach będziecie mogli odprężyć się w Moya Planetarium, gdzie odbędziecie podróż w kosmos, relaksując się w wygodnych fotelach. Drugą strefą, która spełni oczekiwania maluszków jest magiczna bajkolandia, której główną gwiazdą jest Roller Coaster Energuś, który rozpędza się do 50 km/h, w sam raz dla młodszych gości parku! Mamy tutaj także mnóstwo karuzeli takich jak karuzela Leoś czy Sissi.

Coś na mały i duży apetytBrak wam sił po całym dniu emocji i rozrywki? Na terenie Energylandii znajduje się aż 50 lokali gastronomicznych. Poprzez zróżnicowaną ofertę każde kubki smakowe zostaną zaspokojone. Znajdziecie tutaj pyszne burgery i pizzę, chrupiące frytki a także orzeźwiające lody. Kopa energii doda wam także kawa czy bubble tea.