Wiadomości

  • 8 lipca 2007
  • wyświetleń: 2328

Samowola na cmentarzu komunalnym

– Po roku to wszystko się kompletnie rozleci – tak Henryk Niemczyk ocenia trwającą właśnie rozbudowę cmentarza komunalnego. – Poinformowałem w Urzędzie Miejskim o tym, co się na tej budowie wyprawia. Wykonanie podbudowy z 30 centymetrów łupku i nie ubijanie tego, to przecież kpina. Wiem, że urząd nie tak się umawiał z wykonawcą – mówi Henryk Niemczyk z firmy Ampol.

Jego przedsiębiorstwo miało być podwykonawcą Kazbudu i położyć na cmentarzu kostkę brukową. – Wykonawca inwestycji nie stosuje się do naszych zaleceń, nie postępuje zgodnie z planem prac – przyznaje Renata Rus, naczelnik wydziału inwestycji i rozwoju miasta. – Została zastosowana podbudowa z łupka, a nie z tłucznia. Użyto też nie zakładanego przez nas materiału – piasku żużlowego. Zbadamy parametry tych materiałów i zobaczymy, czy da się zalegalizować takie rozwiązanie – tłumaczy Renata Rus.

– Na razie na tej podbudowie nie można układać kostki. Zbadamy plastyczność gruntu i może się okazać, że wykonawca będzie zmuszony wymienić podbudowę – mówi inspektor nadzoru Krzysztof Świerkot. – W tej sytuacji jesteśmy pod murem, bo z jednej strony nie ma w gminie miejsc pochówkowych i musimy się śpieszyć, a z drugiej chcemy wyegzekwować od wykonawcy dobrą jakość robót – puentuje szefowa miejskich inwestycji.

Kazimierz Pisarek zaprzecza wszystkim zarzutom, jakie urząd kieruje pod jego adresem. – Trzymamy się planu – twierdzi.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.