Wiadomości

  • 10 października 2020
  • 24 października 2020
  • wyświetleń: 5674

Misie dla Maciusia w Regionalnym Muzeum w Goczałkowicach-Zdroju

Za nami:

W Regionalnym Muzeum w Goczałkowicach-Zdroju zlokalizowanym w uzdrowiskowym pawilonie "Wrzos" trwa wielka wystawa pluszowych misiów, której towarzyszy zbiórka środków na leczenie Maciusia Cieślika z Jankowic. Ekspozycja prezentuje ponad 500 maskotek!

Wystawa maskotek w Regionalnym Muzeum w Goczałkowicach-Zdroju poświęcona Maciusiowi - 08.10.2020 · fot. Andrzej Pawłowicz / Black & White


Wielka wystawa przeróżnych misiów po raz czwarty została zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Goczałkowic-Zdroju. Pluszaki przebrane są w różne kolorowe stroje. Podczas wizyty można zobaczyć m.in. Kubusia Puchatka - motocyklistę, gwardię królowej Elżbiety, czy znanego i lubianego misia Paddingtona.

W czwartek, 8 października pluszowych przyjaciół odwiedził walczący z SMA Maciuś z Jankowic, który zainaugurował wystawę poświęconą jego walce z chorobą. Chłopiec wraz z osobami towarzyszącymi i kustoszami Muzeum odkrył wszystkie zakamarki miejsca.

Muzeum w Pawilonie Wrzos jest otwarte w każdy weekend od 13.00 do 17.00. Wystawa pluszaków będzie dostępna dla zwiedzających do końca października. W trakcie zwiedzania można wesprzeć zbiórkę na leczenie Maciusia, poprzez wrzucenie datku do puszki lub wpisania się do księgi pamiątkowej. Przypomnimy, że zbierane są środki na terapię genową, której koszt wynosi 9,5 mln złotych.

Wspomóc Maćka możecie także przez internet, wpłacając pieniądze na konto na portalu siepomaga.pl:

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.