Wiadomości

  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 847

Segmentowe bramy garażowe - jak wybrać idealny model?

Materiał partnera:

Segmentowe bramy garażowe niewątpliwie należą do najchętniej wybieranych rozwiązań. Są wygodne w użytkowaniu, zapewniają dobrą izolację termiczną, a ponadto prezentują się bardzo estetycznie. Dla wielu osób poszukujących drzwi garażowych ten model jest więc oczywistym wyborem. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dlaczego segmentowe bramy garażowe to dobry wybór?

Segmentowe bramy garażowe to świetny wybór, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń w garażu. Konstrukcja tego modelu zapewnia dużo wolnej przestrzeni w budynku, jak i bezpośrednio przed nim, dlatego będzie on dobrym rozwiązaniem na działki z krótkimi podjazdami. Dużą zaletą tego typu bram są wysokie parametry termoizolacyjne. Segmenty, z których zbudowany jest płaszcz bramy, wypełnia się pianką poliuretanową, a dodatkową ochronę przed przenikaniem zimna z zewnątrz zapewniają uszczelki pomiędzy poszczególnymi elementami, a także umieszczane po bokach i w górnej części bramy.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania to kolejne zalety zapewniające bramom segmentowym dużą popularność zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Planując zakup tego modelu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii decydujących o wygodzie użytkowania bramy.

Bramy garażowe zapewniające dobrą izolację termiczną

Segmentowe bramy garażowe świetnie spełnią swoją rolę w budynkach ogrzewanych oraz garażach znajdujących się w bryle domu lub przylegających bezpośrednio do części mieszkalnej. Zastosowanie wspomnianych wyżej rozwiązań, a więc materiały termoizolacyjne umieszczone w panelach oraz dodatkowe uszczelki, zapewniają skuteczną ochronę przed utratą ciepła.

Dla zwiększenia parametrów termoizolacyjnych można dodatkowo zastosować specjalny zestaw do ościeżnicy oddzielający ją od ściany garażu. Pozwala to uniknąć mostka termicznego, a tym samym jeszcze skuteczniej chroni przed wychłodzeniem wnętrze budynku. Bramy garażowe o odpowiednio wysokich parametrach izolacji termicznej ograniczają straty ciepła, przez co pozytywnie wpływają na komfort domowników. Inwestycja w ten model pozwoli też ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Wyższy poziom bezpieczeństwa


Ponieważ włamywacze nierzadko dostają się do domu przez garaż, warto podczas zakupu drzwi garażowych zwracać uwagę na zabezpieczenia przed złodziejami. Wysokiej jakości bramy automatycznie ryglują się w prowadnicy, przez co ich podważenie jest niemożliwie. Ponieważ ryglowanie działa mechanicznie, zapewnia skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi również w razie braku zasilania. Specjalne zabezpieczenia mają również modele z napędem - sygnał radiowy jest szyfrowany, co uniemożliwia jego przechwycenie.

Bramy garażowe wygodne w użytkowaniu

Nowoczesne bramy garażowe są nie tylko bezpieczne i ciepłe, ale też zapewniają wygodę użytkowania. Jednym z rozwiązań wpływających na komfort korzystania z bramy jest z pewnością napęd. Dzięki niemu otworzymy garaż lub zamkniemy budynek bez wysiadania z auta. Sterowanie bramą może odbywać się nie tylko za pomocą nadajnika radiowego, ale też za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, która dodatkowo pozwala wygodnie sprawdzić czy brama na pewno została zamknięta.

Otwierana na bok czy do góry?


Segmentowe bramy garażowe mogą otwierać się pionowo lub w bok, a wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony m. in. od ilości dostępnego miejsca wewnątrz budynku. Bramy otwierane do góry nasuwają się na sufit, dlatego wymagają nieco wolnej przestrzeni pod stropem. Jeśli z różnych powodów nie jest to możliwe, warto zastanowić się nad bramą segmentową otwieraną na bok.

Ten model wymaga miejsca na jednej ze ścian garażu i jest dobrym rozwiązaniem w budynkach bez dodatkowych drzwi - bramę można wówczas otwierać częściowo, dzięki czemu wchodząc do budynku, nie wychładzamy jego wnętrza. Zarówno pionowe, jak i boczne bramy garażowe tego typu dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego można z łatwością znaleźć model spełniający konkretne oczekiwania pod względem designu.