Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 18 października 2020
  • wyświetleń: 7990

Jest odpowiedź na petycję mieszkańców ws. węzła przy DK-1

Damian Żelazny, przewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej, odpowiedział na petycję mieszkańców w sprawie sprzeciwu wobec wstępnej wizualizacji bezkolizyjnego węzła przy skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Ligocką.

Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest projekt
Jest odpowiedź na petycję mieszkańców ws. węzła przy DK-1 · fot. Google Street View


Przypomnijmy, jak portal czecho.pl informował 19 sierpnia, do władz miasta trafiła petycja, w której mieszkańcy terenów przyległych do ulicy Ligockiej i drogi krajowej nr 1 wyrazili swój sprzeciw wobec wstępnej wizualizacji bezkolizyjnego węzła, który ma powstać w okolicy ich domów.

Kilka dni temu pojawiła się odpowiedź Damiana Żelaznego, przewodniczącego czechowickiej Rady Miejskiej, na pismo mieszkańców. Samorządowiec poinformował, że petycja została rozpatrzona na sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach 29 września. - Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach w uchwale nr XXViII/333120 stwierdziła, że petycja nie zasługuje na uwzględnienie, ponieważ projekt uchwały został wycofany z porządku obrad sesji Rady Miejskiej i nie był przedmiotem obrad Rady - napisał Żelazny.

- Ponadto petycja mieszkańców odnosi się do załącznika do uzasadnienia do projektu uchwały, który był tylko jedną z wstępnych wizji działań mających doprowadzić do powstania bezkolizyjnego węzła komunikacyjnego w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z ul. Ligocką. Wizualizacja dołączona do uzasadnienia do projektu uchwały nie była integralną częścią ww. projektu uchwały - podkreślił przewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.