Wiadomości

  • 14 października 2020
  • 17 października 2020
  • wyświetleń: 6895

Zasłużeni działacze PCK z naszej gminy odznaczeni Krzyżami Zasługi

We wtorek, 13 października w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli działacze, wolontariusze, honorowi krwiodawcy oraz opiekunowie Szkolnych Kół PCK. Prezydent RP odznaczył Krzyżami Zasługi kilku członków Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, w tym dwóch mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

Zasłużeni działacze PCK z naszej gminy odznaczeni Krzyżami Zasługi
Zasłużeni działacze PCK z naszej gminy odznaczeni Krzyżami Zasługi · fot. Jerzy Zużałek


Na wniosek Wojewody Śląskiego "za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za krzewienie idei czerwonokrzyskiej", Prezydent RP odznaczył 25 zasłużonych działaczy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Krzyżami Zasługi RP. Wśród wielu odznaczonych znaleźli się także członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. Odznaczenia otrzymali:
  • Brązowy Krzyż Zasługi RP - Pani Bernarda Gola - mieszkanka Czechowic-Dziedzic, opiekun Szkolnego PCK w Szkole Podstawowej nr 7 im. K. Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Brązowy Krzyż Zasługi RP - Pan Tomasz Szpyrka - mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Członek Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej.


Zasłużeni działacze PCK z naszej gminy odznaczeni Krzyżami Zasługi
Zasłużeni działacze PCK z naszej gminy odznaczeni Krzyżami Zasługi · fot. Jerzy Zużałek


- Nie wszystko robi się za pieniądze i dla pieniędzy czego najlepszym przykładem są Ci, którzy dzisiaj zostali odznaczeni. Przez całe swoje życie poświęcają swój prywatny czas dla niesienia pomocy potrzebującym, za co serdecznie im dziękujemy - podkreśla Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.