Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 3069

Kompostownik i hotele dla dzikich zapylacz. CEE już dba o środowisko

Pod koniec września przy czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej stanął kompostownik, w którym zagospodarowywane są odpady zielone powstające na terenie obiektu w wyniku zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych na roślinach i innych prac ogrodniczych. Na terenie CEE powstały również hotele dla owadów.

Kompostownik i hotele dla owadów. CEE już dba o środowisko
Kompostownik i hotele dla owadów. CEE już dba o środowisko · fot. Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dzied


Autorem projektu i wykonawcą jest Józef Korczyk, mieszkaniec Lipowca, a w budowie obiektu udział brali pracownicy CEE.

- Gospodarowanie zielenią w CEE jest w pełni ekologiczne - część odpadów zielonych jest kompostowana, część zrębkowana i ściółkowana (m.in. suche gałęzie z terenu obiektu i liście), a koszona trawa jest mulczowana i stanowi naturalny nawóz, wspomagający ukorzenianie się i zagęszczanie trawników - informuje Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Jesień to okres, w którym powstaje znacząca ilość odpadów zielonych, pochodzących m.in. ze ścinanych na zimę kwiatów i roślin na rabatach kwietnych oraz ogródków tematycznych. Sezonowej pielęgnacji zostaną poddane również łąki kwietne.

Na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej postawiono również specjalne hotele dla owadów, które mają już swoich pierwszych mieszkańców. Placówka posiada trzy takie obiekty.

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.